הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

צודקת או טועה בדרכה שלה

ד"ר אורן חסון(2.8.2022, 14:16)

נעמה יקרה,

את לא אמורה להתחתן עם החבר לשעבר שלה. היא כן, לפחות לפי החזון שלך. היא הכירה אותו כבן זוג רק 4 חודשים. את לא חיית את האכזבות שלה ממנו, ואת גם לא חיית את האכזבות שאולי היו לה מעצמה בנוכחותו. את גם לא יודעת אם היא היתה איתו כי כך ציפו ממנה, ושאולי בכלל היא מאוהבת במישהו אחר, וניסתה להיעזר בו. את לא יודעת איך המגע שלו מרגיש לה, ואולי גם לא את דעותיו בענייני זוגיות, ואת יודעת מעט מדי על השאיפות שלה, ובודאי לא את אלו שלו בהמשך החיים. את רק דואגת לה, וזה טבעי, אבל גם מחילה עליה את השקפת העולם שלך.

היה לה מטען גדול בעניין היחסים שלה איתו, והאפשרות הסבירה שיותר משקילקלת לה, אז כל מה שעשית היה רק לעזור לה להיפרד ממנו. לא בגללך היא נפרדה ממנו, ואולי בזכותך.

יש הרבה שאת לא יודעת. אולי אפילו גם לא מתי היא אומרת לך את האמת, ומתי היא רק רוצה לשים לך גבולות, גם אם הדרך הזו פוגעת בך. אולי היא אומרת לך שהיא נפרדה ממנו בגללך רק כי היא כועסת עליך, בין אם זה בשל החדירה שלך לפרטיות שלה, ובין אם זה בגלל דברים אחרים. אולי כשהיא אומרת לך שהיא נפרדה ממנו בגללך, היא בעצם אומרת לך: תפסיקי להתערב בעניינים הפרטיים שלי.

ברור שאת רוצה להיות מעורבת. ברור שאת רוצה שיהיה לה טוב. אבל גם ברור שאת חושבת שלא תמיד היא מתנהלת נכון. וכאשר את חושבת כך, היא מרגישה את הביקורת שלך, ואולי לכן רוצה לקבל החלטות בעצמה, מבלי שתתערבי. גם אם היא טועה. ואת צריכה להחליט האם נכון להתערב כשאת חושבת שהיא טועה, או לא, ואיך את מועילה יותר מתוך ההבנה שהתערבות שלך ומעורבות שלך יכולה ליצור אפקט הפוך מזה שאת רוצה. יתכן שבפעם הבאה תחשבי יותר לעומק איך לעזור לה לעזור לעצמה, ואם ואיך להתערב בעניינים שלה, ויתכן שתעשי זאת נכון יותר – אבל לא בטוח. אחרי הכל, זה מאמץ קשה מאד להיות הורה לילד שמנסה להיות עצמאי, ולהיות צודק או טועה בדרכו שלו.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com