הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

מתי ואיך לעשות זאת

ד"ר אורן חסון(2.8.2022, 14:19)

מיכל יקרה,

ברגע שהילדים שלך שיתפו אותך בעולם שלהם, הם הכניסו אותך לדילמה קשה. אולי אפילו מבלי להבין עד כמה. כי כרגע, אם את לא תשתפי את אביהם, והוא יגלה זאת מאוחר יותר, הוא יכעס עליך, על מה שבעיניו הוא אולי בגידה באמון. ואם כן תשתפי אותו והם יגלו זאת, הם יכעסו עליך על מה שבעיניהם הוא בגידה באמון שלהם. כלומר, ברגע שאת שותפת בזה, הפכת אוטומטית ל"בוגדת" לכאורה, ואת רק צריכה לבחור במי – כי אף צד מהם לא יבין או לא יקבל את ה"בגידה" שלך, לכאורה.

מצד שני – מן הסתם הם הרגישו צורך לשתף אותך. זו ברכה, וזה חשוב. הניחוש שלי הוא שהם בתחילת הדרך לקבלת "אישור מההורים", או לפחות את ברכת הדרך, ולא לאבד אתכם כשהם פונים לדרך החדשה שלהם. אולי אפילו את הוא סוג של מבחן לפני פתיחת היציאה מהארון שלהם בפני האבא, שהוא קשה יותר בדרך הקבלה שלו את הדברים. כי ברגע שסיפרו לך, הם מבינים שהם גם יספרו לו, או לפחות שמתישהו הוא יידע. בין אם זה דרכם, ובין אם זה דרכך, ובין אם זה בדרך אחרת. יתכן שהם מצפים שכאשר הם יספרו לו, את כבר תהיי מוכנה ותוכלי לרכך אותו, ויתכן שהם אפילו מבינים שמתישהו תרמזי או תספרי בדרך כלשהי, רק לא רוצים שזה יהיה "עכשיו", מבלי להיות סגורים על מתי כן.

ואולי נכון לקחת אותם לשיחה, להסביר שאת לא יכולה להסתיר ממנו, כי ברגע שהוא יבין זו פגיעה באמון שהוא רוכש לך, ושהאמון הזה מאד חשוב לך, לא פחות ולא יותר מאשר האמון שלהם בך. הרי כולכם משפחה. ולבקש שימצאו דרך לספר גם לו, כדי להוציא אותך מהדילמה הזו. לדעתי, מאחר שפנו אליך, הם בדרך לשם, רק עוד לא יודעים איך ומתי לעשות את זה.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com