הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

רצון טוב של מטפל זוגי?

ד"ר אורן חסון(4.10.2022, 11:48)

מזל יקרה,

אני חושב שמה את לומדת בשיחות איתו זה בעיקר שאתם שונים זה מזו. לא בגלל שאת רעה ומרושעת, ולא בגלל שאת אשה קשה שמנסה לכפות עליו את רצונך, ולכן הוא נזהר כל כך שלא להעלות את חמתך. ממש לא כך. אלא, וזה מה שאני מבין ממה שכתבת, מכך שאת רגישה ופגיעה, וכאשר את נפגעת את מראה את זה, בין אם את מראה את זה בהסתגרות והתקפדות, ובין אם את מראה את זה בעלבון ובכעס ובהתפרצות. והיות שהוא לא רוצה לפגוע בך, ואולי גם היות שהוא לא מבין אותך לפעמים ו/או לא רגיש מספיק לדעת מה פוגע בך ומה לא, אז הוא נזהר יותר, ומשתדל שלא לפגוע בך.

בגלל הפגיעות והרגישות, ואולי גם בגלל חרדות שלך – את צריכה גם לדעת יותר מה קורה ומה הוא חושב ואיך הוא חושב, והיות שהוא רגיל לשתף פחות, או שהוא רוצה לעכל דברים היטב עם עצמו לפני שהוא מבטא משהו שאולי לא תסכימי, נוצר ביניכם פער שאת לא אוהבת, ואולי גם מכניס אותך ללחץ. זה עוד סימפטום לפער שביניכם.

אני חושב שאתם צריכים ללמוד לגשר על זה. זה לא שאת רעה והוא טוב, וגם לא שהוא רע ו את טובה. אתם רוצים טוב, לעצמכם ולצד השני, אבל ההבדלים המסויימים באישיות שלכם דורשים יותר תשומת לב ובעיקר – יותר שינוי בתחושות המיידיות שלכם כשמשהו קורה או שמשהו שאתם רוצים שיקרה לא קורה.

זה משהו שאפשר לפתור תוך שיחות שיש בהם אמון הדדי. חבל יהיה להעמיק פערים בקשר שיש בו הרבה טוב ואהבה ורצון טוב. אלו הן שיחות שצריכות להיות מתוך הרבה סבלנות, מצידו, והרבה יכולת לעצור את הפגיעות ולבטוח בו, מצידך.

אם וכאשר תוכלו, אכן טיפול זוגי יוכל להועיל לתעל ולנווט שיחות שכאלה באופן נכון יותר. ראי בבקשה את המאמר שלי על "טיפול זוגי לזוגות צעירים? – פתרון דילמת 'המיטה החולה'". ואגב, יתכן שבשיחה מקדימה עם מטפל/ת זוגי/ת, אם תציגי את הקשיים הריאליים שלכם, אולי תוכלו להשיג את הטיפול במחיר נוח יותר. מן הסתם זה גם לא משהו שאפשר לרמות בו מטפלים, היות שכל החיים נחשפים בפניהם, אבל לפעמים וכשאפשר, יש רצון טוב לעזור. כך שאולי לא כדאי לפסול זאת מראש.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com