הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

כאשר רומנטיקה הופכת למותרות

ד"ר אורן חסון(27.10.2022, 23:51)

שקד יקרה,

אני מניח שאת בשנות השלושים-ארבעים שלך. לא כתבת את גילך, וגם לא מהו הקשר לאבי הילדים שלך.
קשה לך עם בן הזוג הנוכחי שלך, כי הוא עוד מטלה. לפחות כלכלית. כך את רואה את זה. אולי קשה לך גם קצת עם עצמך, כי את רואה את עצמך יותר חומרית מאשר היית רוצה לראות את עצמך. אחרי הכל, החשיבה הקולקטיבית הרומנטית מקדשת את האהבה, ואומרת שהאהבה תנצח, אבל כאשר את אם יחידנית וצריכה לגדל שלושה ילדים, ולהתפרנס ולחשוב על כל הוצאה, לא פלא שאת חושבת חשיבה פרקטית. או לפחות חולמת על קשר שבו יוכל להיות מקום לרומנטיקה, כי לא תצטרכי לחשוב בו על הצד הכלכלי. כרגע, המציאות גורמת לכך שהחשיבה הרומנטית היא מותרות בשבילך, ואין לך פנאי למותרות. לכן, את מעריכה אותו פחות, ולכן הוא עוד מטלה – בצד העזרה שהוא עוזר לך, ובצד הנתינה שלו והאהבה שלו.

החשיבה שלך השתנתה, שקד. אולי לא קל לך עם זה, וזה מתסכל. כאן השאלה היא עד כמה את מוכנה להתפשר בתחום החומרי, למען הדברים שאולי הוא נותן לך יותר ממה שיש לאחרות.
ואולי את כבר באמת במקום אחר, הצד החומרי כן משמעותי לך, ואז ההחלטה היא פשוטה יותר. זה לא אומר שלא תצליחי למצוא גם וגם – אבל לא בדיוק אותו הדבר של ה"גם" שכבר יש לך. גם ממנו, יהיו דברים שיהיו טובים יותר, אחרים דומים, ואחרים שונים לגמרי.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com