הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

אהב, או אהב להיראות אוהב?

ד"ר אורן חסון(17.11.2022, 0:12)

שלג יקרה,

צר לי שקשה לך. אני יכול להבין את זה, כי את רואה בו הרבה מאד דברים טובים. אני מניח שחלקם היו אינטימיים ושהוא יצר איתך קירבה שמאד חסרה לך (אני לא מתכוון בזה דווקא לעניינים מיניים, אלא של תחושה של חברות ושיתוף קרובים שהוא הצליח ליצור בך, ואולי גם עניין אינטלקטואלי משמעותי), ואני מניח שחלקם נובעים מהיותו מי שהוא בהישגיו ובהצלחות המקצועיות, אולי גם הכלכליות שלו, אולי גם החברתיות שלו, ואולי גם בשל הכריזמה שלו, רובם הם דברים שניתן להתגאות בהם. שהוא יכול להתגאות בהם, אבל גם שאת יכולה להתגאות בכך שאיש כזה איתך, ושהוא התאהב בך. החלק השני, עד כמה שהוא יכול למשוך, הוא חיצוני. גם ההישגים הכלכליים שלו, כל עוד הוא שומר אותם לעצמו, הם לא חלק מהשותפות שלכם. הם שלו, כי הוא שומר אותם שלו.

בטוטליות שלו הוא גם נתן לך את האשליה של "לנצח נצחים", אבל מעשית הוא הרבה פחות יציב ברגשותיו ממך.

אני יכול להבין את הכאב שלך, אבל את עושה בחירות שהן נכונות לך. אם הגעת למסקנה שאת לא יכולה לבטוח בו אלא אם הוא יודע את האמת ומקבל אותך, ושזה חשוב לך יותר מהקשר איתו שמבוסס על שקרים (לא כי את שקרנית, אלא כי הוא לא מוכן לשמוע את האמת ולהיות איתך ולאהוב אותך למרות זה). בעיקר, כי קשר כזה אינו בטוח לאורך זמן, וביטחון בקשר הוא דבר חשוב.
היתה לך אשליה כאילו אפשר למשוך את זה לנצח, ואת מבינה שזה לא המצב. את לא יכולה לקחת אשמה על כך שפעם, עוד לפני שהיית איתו בקשר, היית עם גברים אחרים. את לא יכולה לקחת אשמה על כך שאת שומרת על קשר עם חלק מהם, והם חלק מחייך. הוא לא יכול לחיות עם זה, ועד כמה שזה כואב לך, גם זה חלק ממנו. ההתפכחות מהאשליה כואבת, אבל אולי ההבנה שהוא לא יודע להתמודד עם האמת, תקל עליך בתהליך הזה.
אני לא בטוח עד כמה שהוא אהב אותך, כמו שהוא אהב להציג את עצמו ככזה. תחשבי על זה. אולי אפילו נסי לכתוב לי מה את חושבת על האפשרות הזו. האפשרות האחרת, היא זו שכתבתי עליה בתגובתי הראשונה - חרדה ופגיעות יתר שהוא לא יכול להתמודד איתן. בחני את האפשרויות, ואשמח אם תכתבי מה את חושבת עליהן.

בברכה,

ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com