הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

המעשה הנכון והראוי

ד"ר אורן חסון(21.11.2022, 19:13)

סימה יקרה,

מפנייתך, זה קצת מרגיש לי שחשוב לך יותר שלא להיות פראיירית, יותר מאשר באמת רוצה או צריכה תשלום נוסף מהגרוש שלך. וזו שאלה. כלומר, את מבינה שיכול להיות לזה מחיר, כי היו איומים מצידו בעבר. זה מצד אחד גורם לך לחשוש, אבל מצד שני, אולי את אומרת לעצמך שאת כבר גדולה מזה, או רוצה להיות גדולה מזה, ולא רוצה שהפחד יניע אותך. אולי את רוצה ללמוד מזה, למשל להיות אסרטיבית יותר ונלחמת יותר על מה שמגיע לך, ואולי את רוצה לנקום בו על כל המרורים שהאכיל אותך בהם, ואולי גם שילוב של השניים, שאולי דרך הנקמה או ההתחשבנות מולו, ודרך הניצחון, תרגישי חזקה יותר.

לא כתבת לי אם יש לך ילדים. ואם יש, לא כתבת גם מה הם מרגישים כלפיו, ואיך היחסים ביניהם, ואם הם ירויחו או יפסידו ממאבק נוסף ביניכם, כי מהמאבק הקודם סביר מאד שהם הפסידו.

לכן, בהתחשב בכל האפשרויות האלו שאת מכירה מקרוב, ויודעת מה מהן מתקיימת וקשורה לעניין ומה לא – את צריכה לשאול את עצמך: האם שווה לי המאמץ הזה, עם התמורה שתהיה לי? בין אם זו תמורה כספית, ובין אם זו תמורה רגשית, או של ביטחון עצמי או של לימוד? וכמובן לקחת בחשבון שיש סיכוי מסויים, גם אם זניח, שלא תצליחי לנצח במאבק הזה.

המחשבה על הפסד לא צריכה להיות שיקול ממשי, ובתנאי שאת יודעת לומר לעצמך אחר כך שעשית את הדבר הנכון והראוי. כך שבעיקר זה צריך להיות השיקול שלך – האם אני עושה את הדבר הנכון והראוי – בהתחשב במחירים השונים שהתהליך יגבה ממך, ואולי לא רק ממך.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com