הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

מסלול של מאבק כוחות?

ד"ר אורן חסון(24.11.2022, 15:21)

שירי יקרה,

נראה לי שבאיזה שהוא מקום הוא אומר לעצמו, בכעס, שאת היא זו שמגבילה אותו ב"לחיות". עם זאת, העובדה שהוא לא קנה אייפון עכשיו, היא באמת כנראה לא "כניעה" לך, אלא הבנה שבעצם יש לו אחריות נוספת, והיא כלפי המשפחה, אבל לא בטוח שהוא מוכן להודות על כך בקול רם.

השיחות שאת צריכים לנהל בעניינים האלה הם כנראה על האחריות הנוספת שיש לו. קודם כל לילדים, כי את והוא לא בקונפליקט על הצרכים של הילדים. ארנונה ושכר דירה הם הוצאות משפחתיות, והילדים הם חלק מזה. אולי צריך להבהיר יותר שזה לא בשבילך, אלא בגלל הצורך של הילדים. למרות האמפתיה (שאולי אין לך) לצרכים שלו, הוא צריך לקחת אחריות. האם אפשר לדבר איתו על האחריות הזו, ולא על החלוקה ביניכם?

ואולי לדעתו את מוציאה הרבה על הוצאות שלך, ולכן גם הוא זכאי להוציא משלו (אני יודע שלא כתבת על זה, אבל אני בודק איתך)?

אתם במאבק כוח על שליטה גם בתבנית הזוגיות שלכם, והוא 'מעניש' אותך בשינה בסלון, ואולי גם בהוצאות שהיה יכול לחסוך, לו היחסים ביניכם היו טובים יותר. כשהם לא, יתכן שבזה הוא גם מראה עצמאות, וגם מעניש אותך.

זה מסלול לא טוב. נראה לי שאתם צריכים עזרה, בין אם היא של טיפול זוגי כדי לשפר את התקשורת ביניכם כך שתגיעו להסכמות ולהבנות, וגם לראות זה את הצרכים של זה כך שתוכלו לאזן בין הצרכים האישיים לקולקטיביים, ובין אם זו עזרה מקצועית של איש כלכלה ביתית, שיעזור לכם לראות את הצרכים ואת ההוצאות, ויעזור לכם לבנות תוכנית משותפת שתסכימו עליה.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com