הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

טיפול לאחר בגידה - הזמן היקר והחשוב

ד"ר אורן חסון(27.11.2022, 18:20)

רונן יקר,

נראה לי שאתה צודק באבחנות שלך, ויפה שאתה מבין גם היכן שגית ביחסים איתה בעבר. העניין הוא שאני לא בטוח בכלל שגם היא יודעת מה היא רוצה. כלומר, יתכן מאד שמה שהיא רוצה זה לדעת בודאות שלא תפגע בה בעתיד. זה לא יקרה, כי סביר שכן תפגע בה, גם אם מתוך חוסר תשומת לב, או חוסר רגישות, ובכל מקרה – סביר שזה יקרה מבלי שתתכוון לזה, כי אי אפשר להיות מדוייקים כל הזמן, מה עוד שהצד האחר כבר מראש פגיע מאד.

אבל סביר שהיא רוצה מקדם גבוה של ביטחון, מבלי לדעת בעצמה איך עושים את זה. זה יכול להגיע עם הזמן, ועם ההתמדה שלך והרצון הטוב שלך שלא תהיה בהם נפילות, וזה יכול להיות קשור לאיזה משהו "גדול" שיתפתח שבו תוכיח לה את החשיבות שיש לך בחייה, ומן הסתם – יתכן שזה לא יהיה משהו שיקרה מתוך כוונה תחילה. וכשאני חושב על כך עוד – אולי עדיף שזה לא יקרה, כי דבר כזה קורה כאשר קורה אסון חו"ח, והצורך הזוגי המשותף להתגבר על הקשיים יהיה גדול יותר מהכעסים. אז אולי עדיף שלא לחכות לזה. הזמן "המרפא" הוא האלטנרטיבה ה"רגילה" היחידה, אבל זה עלול לקחת הרבה זמן, וגם לזה יש מחיר – בעיקר בגלל הייאוש המתגבר כשאין פתרון. ובדרך כלל יש פיתרון.

אבל בדיוק לכן – קשה מאד לפתור עניינים כאלה לבד, כי הזמן הוא גם פקטור (כלומר, מזיק ככל שעובר יותר זמן ללא פתרון) וגם פתרון (כי כאבים ומציאות יכולים להיחלש עם הזמן). ולבד – קשה מאד לאזן נכון את המצב השביר הזה. לכן אני מציע לזוגות ששוקלים את האפשרות להישאר ביחד לאחר בגידה – להיעזר בטיפול מקצועי. קשה מאד לעשות את זה אחרת כשיש סערת רגשות גדולה כל כך.

אני מציע לך גם לקרוא את המאמר שלי: "חשיבה יצירתית בזוגיות בעת הכי קשה שלה – להשתמש בבעיה כאמצעי לפיתרון". ואנא, קרא אותו עם סבלנות. הוא עוסק בחשיבה יצירתית, אבל הוא משתמש לצורך זה בסיפור של בגידה. אז גם אם הוא מתחיל באופן קליל יותר, הוא בכל זאת מנתח את הבעיה לעומק. אני מקווה שזה יועיל עוד לחשיבה שלך.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com