הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

כשקשה להחליט, קשה להחליט

ד"ר אורן חסון(30.8.2023, 21:33)

שרון יקרה,

אני שמח שהשבת, כי חידדת יותר הפעם את מה שאת מרגישה. בקנה המידה שלך (ולא כעניין של תדמית), את מרגישה בינוניות אצלו. זה לא עושה לך טוב, כי את רוצה יותר.

מה שהטריד אותי בפניה הקודמת שלך הוא שהתמקדת בעניין המכונית. אפילו את השאיפות שלו, או בעצם חוסר השאיפות שלו, מיקדת בכך שהוא לא רוצה רשיון. וכאשר כתבת "אחד שאין לו שאיפות ומסתפק במועט" – לא פרטת, וזה היה נראה כאילו הכל מתמקד סביב המכונית. אני מניח שזה לא כך, אם כי את לא מרגישה קמצנות מצידו בעניינים אחרים, או לפחות בעניין הדייטים. אבל היות שהכל היה נראה ממוקד במימד אחד, וכאשר כנגד עומד גם "בגדול גבר שכל אחת רוצה", אז התחלתי לתהות. כשאת כותבת בינוניות, ואני לא בטוח אם הוא לא מצויין או מצטיין בעניינים אחרים, כולל פרנסה ועוד, שלא לדבר על ההיבטים הרגשיים, הקשב שלו אלייך ועוד – אז לא הייתי בטוח אם את באמת לא מתמקדת רק במימד אחד, והוא המכונית ורשיון הנהיגה, למרות שישבו "הרבה דברים טובים שמחפים על זה". אלא שעכשיו הגדרת זאת טוב יותר, כ"בינוניות". לכן, אני מניח שיש עוד דברים.

אם זה אכן כך – אז זה שיקול דעת שהוא נכון לכל אופן ודרך שבה אדם, גבר או אשה, מחפשים זוגיות. יש יתרונות, יש חסרונות, ואת צריכה לשקלל אותם כדי לדעת "האם זה טוב לך?" ואפילו, כבחירה הקשה יותר, "האם זה מספיק טוב לך?"

כמו בכל בחירה, את צריכה להחליט. וכאשר הפער בין יתרונות לחסרונות בעינייך אינו גדול – אז קשה יותר להחליט. זה תמיד כך.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com