הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

לבד בהתלבטות הקשה הזו

ד"ר אורן חסון(30.9.2023, 20:02)

אריה יקרה,

טוב, נו, את בדילמה כי בן הזוג שלך, עד כמה שזה עצוב, או בעצם – די בנאלי, כי זה קורה להרבה – הוא לא מושלם. יש לו יתרונות ויש לו חסרונות. אבל יכול להיות שבשונה מאחרים – גם היתרונות וגם החסרונות נראים לך "גדולים".

אני מבין את הקשיים ואת הקונפליקט, כאשר מצד אחד הוא ממלא בך דברים "מ ד ה י מ י ם", כפי שהגדרת, ומצד שני יש לו חסרונות, ובעיקר העובדה שבכמה עניינים היית רוצה שהזוגיות שלכם תהיה קצת יותר, איך לומר? – שובניסטית, כלומר, שהוא יוכל להיות המפרנס העיקרי (גם מבלי שאת תתפרנסי פחות!) ויהיה זה שיוביל בקשר בנושאים שונים ויהיה בהם יותר דומיננטי, שלא לדבר על ינהג במכונית, מכונית לו או במכונית משותפת, ואת רוצה גם זוגיות יותר מסורתית יהודית, לפחות במינימום.

אני מבין ממך שהוא מסיים תהליך גיור, שאני מניח שהוא עושה למענך, וזה הרבה. את ההורים שלו הוא לא יוכל לשנות, כך שזה מצב נתון – עוד מצב נתון שמפריע לך. אמרנו – יתרונות וחסרונות – תצטרכי לבחון. ובינתיים, כפי שזה נראה, את מאד זהירה, ולא רוצה להתחייב.

יכול להיות, וזו הצעה – שאת צריכה אולי יותר יכולת דיון בינך לבינך, כדי להחליט. להיות מסוגלת לשאול את עצמך יותר שאלות לרוחב, ואולי גם לענות לעצמך יותר תשובות לרוחב ולעומק. את זה אשר לעשות בטיפול. היות שאת במקום שבו את באמת בצומת לא פשוט, שבו גם טוב לך מאד וגם... קשה לך להמשיך את המצב הקיים – שיחות טיפוליות יעזרו לך להחליט מהיכן מגיעות המחשבות האלו או האחרות, ויעזרו לך גם לבחון את ההשפעות הפנימיות והחיצוניות עליהן – וגם אולי להבין ולקבל את דברים שקשה לך לקבל, או להיפך – לעזור לך להיפרד, אם לכך תגיעו בשיחות. בסך הכל, נראה לי שחשוב שתגיעי להחלטות שתהיי יותר שלמה איתן, ונראה לי שכרגע את די לבד בהתלבטות הקשה הזו.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com