הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

החלטה שלך, גם אם זה לא הוגן

ד"ר אורן חסון(30.9.2023, 20:03)

סוזי יקרה,

ההגדרה, אם זו בגידה או לא, רק תתן לך להרגיש טוב יותר או לא, אבל היא לא תפתור את הבעיה. לכן, לעניין עצמו, רבים לא יגדירו את זה כ"בגידה" ויהיו כאלה שכן. מטפלים מיניים, למשל, לא יגדירו שימוש בפורנו כבגידה, אבל מטפלים מיניים הם גם בדרך כלל מתירניים יותר מאשר אנשים אחרים.

לכן, בעיני, חשיבות ההגדרה היא רק בשאלה אם תרגישי יותר טוב עם עצמך או לא, ועל זה פחות או יותר קיבלת תשובה. אבל הקושי שלך הוא לא בהגדרה שלך אם שימוש בפורנו הוא בגידה, אלא האופן שבו בן הזוג שלך רואה זאת. והיות שהוא רואה זאת בחומרה, או שזה "שובר" אותו כפי שהוא הגדיר לך את זה, כל העניין הזה מונח לפתחך – האם להתחשב או או שלא להתחשב בו, בשל הצורך שלך. ובמילים אחרות – איזה משני הצרכים שלך חשוב יותר – הצורך להיות חופשיה ביכולת שלך להיות מינית עם עצמך ובדרך שבה את בוחרת את זה, או הצורך שלך לשמור על הקשר איתו כקשר טוב, וקשר טוב יהיה זה שבו הוא יהיה מרוצה גם אם בנושא הזה את קצת פחות. זו הבחירה שלך.

יתכן שתרגישי שזה לא הוגן, יתכן שתרגישי שאת כבולה ולכן תהיה בך מרירות שתלך ותגבר, אבל גם יתכן שתוכלי להגיד לעצמך שיש לך בן זוג מאד מוצלח, אז גם אם יש לו סוג של אמונה שמגבילה אותך, עדיין שווה לך להיות איתו למרות ההגבלה הזו.

או לא. זו בדיוק הבחירה שלך.

האפשרות האחרת והקשה יותר היא להשפיע עליו לחשוב, ובעצם בעיקר להרגיש אחרת. אני לא בטוח שתצליחי, וגם אם כן, או במידת מה כן, עדיין זה עלול לגרום למתיחות ביניכם שלא תועיל לקשר לטווח ארוך. אלא אם תעשו זאת בטיפול, וגם אז, ההערכה שלי היא שאם זה כל כך קשה לו, אז או שזה ייקח לכם הרבה מאד זמן, על המחירים שזה יגבה ביחסים שביניכם, או שתנסו ולא תצליחו.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com