הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

תחושות בטן וניבוי העתיד

ד"ר אורן חסון(13.10.2023, 15:04)

מייקי יקר,

ייתכן מאד שבאיזה שהוא אופן, אתה לא האיש שהיא ציפתה או ייחלה לעצמה. האם מדובר רק בענייני הבדלים באופי?האם זה ה"טייפ-קאסט" החיצוני? סטטוס חברתי? מצב כלכלי? מקצוע? משפחה? מוצא? – אין לי מושג. אבל יתכן שבחלומות שלה, לפני שהכירה אותך, היתה לה תדמית של "בן זוג" שהיתה שונה משלך. סביר מאד, לפי תאורך, שבכל זאת, משהו או דברים אחרים שהיו בך, ואשר היא לא תייגה קודם כדברים שהיא מאחלת לעצמה גם אם הם טובים לה, הם שאולי משכו אותה אליך בבכל זאת בהתחלה, או השאירו אותה אתך בהמשך, ואולי אפילו הם מאד טובים לה, אבל הם לא שייכים לדברים שהם אולי שטחיים וחיצוניים יותר שעליהם היא חלמה בעבר.

כך שאם היא מדברת על תחושת הבטן שלה על מה שיקרה לעתיד, היא בעצם מדברת על ההתנגדות שלה לויתור על החלומות שהיו לה פעם על בן זוג. אין כמעט ספק שהיא אומרת לעצמה שכרגע זה טוב לה. לכן אתם ביחד. אבל יתכן שהיא אומרת לעצמנה גם שבהמשך, יהיה לה קשה להתמיד בזה, אולי בשל חוסר הנכונות שלה לוותר לעצמה על הדברים שבהם אתה שונה מאותו חלום. צריך לקחת בחשבון שיש משהו בדברים שהיא אומרת, כי כאשר, לדעתה, היא עושה ויתורים גדולים (על החלומות) כדי להיות אתך, יהיה לה קשה יותר לוותר לך בעניינים קטנים שבהם אתם שונים או לא תסכימו, כי לכאורה "אני כבר עשיתי ויתורים גדולים למען הקשר, ואתה עכשיו מתווכח איתי על דברים שוליים והרבה פחות חשובים? – זה לא מה שמגיע לי." אני לא בטוח שהיא חושבת במונחים האלה, אבל יתכן שהיא מרגישה במונחים האלה את הקונפליקטים הקטנים שיש ביניכם אולי עכשיו, ואומרת לעצמה, באופן השכלתני יותר – שהיא לא תחזיק מעמד כך. למרות הדברים הטובים מאד שיש ביניכם.

או שהיא אומרת לעצמה באופן הרבה פחות שכלתני, ויותר רגשי – "אני לא רוצה לוותר על החלומות שלי, אני רואה את החיים שלי אחרת", ואולי גם באופן אידיאי, שהוא בלתי אפשרי. למשל, כי אולי לא יהיה מי שייתן לה גם את מה שאתה נותן לה וגם את החלומות המודעים שאליהם היא שואפת.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com