הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

מה שאי אפשר ביחד, אולי אפשר לבד?

ד"ר אורן חסון(21.10.2023, 21:59)

דליה יקרה,

את נמצאת בקשר זוגי שלא מגיע לך להיות בו, כי הוא קשה ומשפיל. אלא שאת במילכוד. את לא רוצה לעזוב אותו, את גם מצהירה שאת אוהבת אותו למרות שהוא מאד מקשה עליך, ולכן גם את לא רוצה, ובצדק, לשלוף את "נשק יום הדין" ולומר לו שאם הוא לא מגיע לטיפול זוגי, את נפרדת ממנו. את לא שם, ולכן את לא אמורה לאיים במשהו שאת לא רוצה לעשות.

כרגע, את מחפשת מוצא, ואין לך. הוא לא מוכן ללכת לטיפול זוגי, ולכן את מרגישה לבד במערכה. אבל בדיוק לכן הייתי אומר לך – אם כך, התחילי בטיפול בעצמך. בלעדיו. יתכן שהוא ירצה להצטרף בהמשך, לפחות כדי "להסביר" למטפל שלך את הצד שלו, אבל גם בלי זה – קודם כל, שלא תהיי לבדך. שנית, תוכלו לדון ביחד בדרכים שלך להתמודד עם הטענות שלו ולבחון דרכים למתן את הויכוחים בנושא הזה, להבין ביחד, גם בלעדיו, מה אולי מניע אותו, ולכן גם איך ליצור דגמי תקשורת טובים יותר ביניכם, שלא לדבר על הצורך לחזק אותך בדרכך, כי במצב שבו את מואשמת באופן עקבי ועיקש, כשהצד השני כל כך משוכנע בצידקתו, או לפחות מציג את זה כך בפנייך, הביטחון העצמי במה שנכון ובמה שלא נכון עלול להתערער. את עוד לא שם, אבל הביטחון שלך ביכולת שלך לשלוט בחיים שלך וליצור לעצמך חיים נוחים יותר, או לפחות ראויים, כן מתערער. את צריכה, גם בתנאים לא פשוטים, להשיג אותו מחדש, וטיפול אישי יכול ואמור לעזור לך.

אני מבין שהמסגרת הזו, של הפורום, מצומצמת מאד. שאלה-תשובה אינם מספיקים. אני מציע לך לבחון את האפשרות של שיחה טלפונית חד פעמית איתי, כדי שתוכלי לספר לי יותר פרטים, כך שאוכל לכוון אותך טוב יותר לאפשרויות השונות שכן נמצאות בידייך. ראי את הקישור לאפשרות הזאת כאן.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com