הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

להגיע אל הקשר ממקום פגיע

ד"ר אורן חסון(13.11.2023, 21:53)

סיוון יקרה,

את שואלת על נושא שנוגע הרבה בחוסר הביטחון שלך במשיכה שלו כלפייך, שמשפיע עליך באופנים שונים – כולל תחושת העלבון כאשר הוא "נמשך" לכאורה למישהי אחרת. סביר שלו זו היתה 'נערת אמצע' של פלייבוי (פעם היו דברים כאלה, לפני שסרטי הפורנו הפכו נפוצים כל כך), אולי היית מרגישה פחות רע – כי כאן מדובר בתמונה של עצמו מן העבר עם מישהי שהוא היה איתה. היא גם שונה ממך, והיות שהוא מאונן עם התמונות האלה כאשר הוא מתקשה בקיום יחסי מין איתך, לפחות כך זה נראה בעינייך, את את בוחנת את ההבדלים ביניכם, ושופטת אותם לרעתך.

אוננות של גבר (ובעצם, גם של אשה) ביחס ליחסי מין היא קלה יותר, לפחות כי אין את מי "לשכנע" או "לפתות", אין צורך לרצות או לספק, ואף אחד לא בוחן או בוחנת אותי אם הצלחתי לספק אותה או אותו. זה נגמר, והחיים חוזרים למסלולם במהירות, וללא משקעים.

אז מה קורה עם העובדה שהתרופות פוגעות לו בחשק המיני? – אני לא יודע, אבל יתכן שהוא מרגיש שזה פוגם ביכולת הביצוע שלו, ואולי מרגיש פחות בנוח איתך. זו תופעה שגם כך היא די נפוצה גם אצל גברים וגם אצל נשים, ויתכן שהתרופות הללו מכניסות אותו אל המקום הזה, דרך חוסר הביטחון שלו. והנה, לשניכם יש אולי נקודות של חוסר ביטחון, וזה אולי משהו ששווה לדבר עליו, ולהגיע אל הקשר שלכם ממקום פגיע. ונדמה לי, לפי אופי התגובות שלו, שהוא מוכן לעשות את זה.

הדבר העיקרי שנותר הוא שמירת התמונות הללו, מהקשר הקודם שלו, כגרוי לעינוג העצמי שלו. אתם שמונה שנים ביחד, ויתכן שלאחר כמה חודשים, או כמה שנים, היה כבר מקום לומר לעצמו "די, אתה לא צריך את זה", ולמחוק אותן. או לפחות להצניע היכן שהוא ולא להגיע אליהן שוב. זה לא קרה, וזו החולשה שלו. הרי לא קשה להשיג גם תמונות אחרות לצורך העניין הזה, נכון? – והוא התנצל ומחק אותן, ולפי מה שאני קורא אצלך, הוא באמת עם כוונות טובות כלפייך. שווה לדבר איתו על זה, ואולי אפילו להראות לו את ההתכתבות הנוכחית.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com