הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

ההתמונה הרחבה

ד"ר אורן חסון(12.12.2023, 11:03)

נועה יקרה,

כן, זו דילמה. כלומר, את נמצאת בשלב שבו היו ביניכם עניינים שדורשים בירור, ואין לכם מספיק פנאי כדי לעשות משהו ממשי, ולהראות באופן מעשי את הרצון ההדדי, כי אין לכם הרבה זמן ביחד. אני מניח שיש לכם אולי את סופי השבוע, אבל בין לבין – הספקות מצד אחד, והתחושה של "אולי ביזבוז זמן", מצד שני, גורמת לך להרגיש שאת מפסידה את החיים עכשיו. כך שהשאלה שאת שואלת היא מהותית.

מצד אחד – האיש מראה רצינות, אמביציה וחריצות, שזו תכונה טובה מבן זוג לחיים, ומצד שני – הנוכחות שלו חסרה, ולא פעם יש קונפליקט בעניין הזה בחיי משפחה. אלא שאת עדיין רחוק מ"חיי משפחה", ואפילו לא בטוחה בקיים, ובהמשך הקשר. זה משהו שמערער אותך כי לך יש יותר זמן פנוי "ריק", ואולי את שניכם, כי גם לו אין מספיק זמן להרגיש את הקשר שלכם מתחבר.

השאלה היא אם את יכולה, לבינתיים לפחות, ליצור איזו שהיא מערכת שבה את נשארת בקשר מצד אחד, עד שתדעי טוב יותר מה את רוצה, ומצד שני – לבלות ככל האפשר, כאשה שנמצאת בקשר מחייב, עם ההגבלות הנדרשות – וכאן תצטרכי להחליט היכן הגבולות שלך, בהתאם לצרכים ובהתאם לרגשות שלך, ואולי גם בהתאם להסכמות שלו. יתכן גם שהוא יצטרך להתאים את עצמו, בהתאם לצרכים שלו. אחרי הכל, את לא יכולה להתחייב לחלוטין למשהו שאת לא בטוחה בקיומו. ולכן, תצטרכי להחליט אחת לשבועיים-שלושה מה נכון לך, בהתאם לתמונה הרחבה ולא זו של שעה או יום, ולראות לאן תרצי ללכת עם זה.

בברכה,

ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com