הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

האם אפשר לבנות בית מקוביות?

ד"ר אורן חסון(21.12.2023, 18:37)

גוגי יקרה,

אני מאד מעריך את שיקול הדעת שלך, ואת המחשבה המכילה והשומרת כאחת שלך. עושה לי רושם שהאינטואיציות שלך טובות, וזה חשוב. יחד עם זאת, לא תמיד המסקנה המעשית של האינטואיציות נכונה, ולכן דרושה זהירות.

הפעם נתת לי יותר נקודות של גמישות אצלו מאלו שראיתי בפנייתך הראשונה. ועם כל מה שכתבתי קודם, וגם עם מה שאני כותב עכשיו – אני לא רוצה להתיימר להיות מאבחן מרחוק, כי זה לא רציני. אבל, כנראה שאת צריכה לבדוק שני דברים ולראות עד כמה את מרגישה בנוח איתם. האחד – את מידת החמלה שלו, מול אנשים, סיטואציות, בעלי-חיים, ילדים. האם גם היא נראית לך 'רובוטית' (ונגיד שה'רובוטיות' לצורך העניין זה למידה מודעת, קוגנטיבית, של איך צריך להתנהג, ולא נהיגה אוטומטית של מה שהוא מרגיש)? והשני – מה קורה באמת כאשר הוא מבין שאת חושבת אחרת? – קחי בחשבון שהרבה מאד אנשים יגיבו בהתנגדות ראשונית במצב שכזה, ולכן לא זה מה שמעניין אותי, אלא מה יקרה עם זה בהמשך, לאחד דיון ממושך יותר שתעשו, או לאחר כמה ימים ששוב יעלה הנושא הזה. האם דעתך נחשבת אצלו? האם רצונך נחשב אצלו כבעל ערך, גם אם הוא רוצה משהו אחר?

קחי לעצמך זמן לחשוב ולבחון את היחסים שלכם לאור זה. אם את לא בטוחה, ואת רואה בקשר השה עדיין הרבה טוב, אולי יהיה שווה לך ללכת לזמן מה לטיפול זוגי לבד (הקישי על הקישור, וראי את "טיפול זוגי לבד", הפיסקה האחרונה תחת הסעיף "אופי הטיפולים", כדי להבין מה זה אומר). יתכן ששיחה עם איש מקצוע תועיל לך להבהיר את מה שאת מרגישה, בין אם כדי להפיג ובין אם כדי לחדד את התחושות שלך, ולעזור לך להבין קצת יותר טוב איך ייראה העתיד שלך

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com