הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

תוך שאני כותב

ד"ר אורן חסון(9.1.2024, 21:35)

חגית יקרה,

לא נעלם מעיני האופן שבו בחרת לנסח את "בחרתי להעלב ממנו", בסיפור העניין שלך. אני יכול להרגיע אותך, חגית, כי יש לך בהחלט סיבה להעלב. את רצית לממש משהו, הוא החליט שזה לא ראוי, ועכשיו, כשמדובר בו, אז הוא מקל את החוקים. זו אכן לגמרי סיבה להיפגע. ובכל זאת את לא לגמרי בטוחה, כי אולי את שואלת את עצמך יותר - האם זו סיבה לעשות מזה עניין? ואם זה כך, אז זו נראית לי שאלה אחרת מאשר השאלה אם את צריכה להיעלב או לא.

אני יכול להכנס לשאלות אם זו הפעם הראשונה שאת רואה שיש איפה ואיפה, ואולי את יותר נפגעת כאשר דברים חוזרים על עצמם. את אולי צריכה לשאול את עצמך אם יש גם מקרים הפוכים, במובן הזה שהוא נותן לך דברים שהוא לא מרשה לעצמו. המכלול הזה צריך לעזור לך לשאול את השאלה אם את צריכה לעשות מזה עניין, וגם אולי כמה עניין. כי יש אפשרות להיות צינית, ולהעיר הערה כלשהי, יש אפשרות להעיר בקלילות פעם שהנה, בזמן מלחמה, את לא הלכת, או שהוא אמר משהו אחר לגבייך, כדי שברור שאת שמת לב לסטנדרט הכפול, לכאורה, אבל שאת בסדר אם זה, ושיילך ליהנות אם זה חשוב לו. ויש אפשרות לעשות מזה סיפור גדול.

לגבי העניין עצמו – אני לא יודע אם יש או אין נסיבות מקלות, כמו כמה בתוך המלחמה היה יום ההולדת שלך, ביחס לעכשיו. יתכן שכאשר מבינים שזהו עניין מתמשך, והסוף לא ברור, אז ההתייחסות שונה.

אבל תוך כדי שאני כותב, עלה בדעתי שאולי מחשבה נוספת עלתה בדעתך, והיא שלכאורה, כאשר את הצעת להתאוורר ביום ההולדת שלך והוא אמר לך "זה מה זה לא מתאים עכשיו כאשר כולנו במצב אחר", ואת אולי נפגעת גם מהמחשבה שהוא לא רואה בך אדם ערכי מספיק, ועכשיו זו הזדמנות לשיקום, כי הנה גם הוא כזה. ובזה אני אומר גם – תשמעי, יחסים זה דבר מורכב, ובעצם גם כל אחד מאיתנו הוא דבר מורכב. כך שגם את זה אולי צריך לשקלל בתוך התמונה הכללית.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: .orenhasson.com