הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

לא מספיק טובה ולא מספיק טובה?

ד"ר אורן חסון(14.1.2024, 23:33)

ג'וני יקר,

זו החלטה שרק אתה יכול לקבל. אני יכול לעזור לך לחשוב עליה, אולי גם לתת לך כיוונים חדשים למחשבה, אבל בסופו של דבר – רק אתה יכול לדעת עם מה ועם מי אתה יכול לחיות לאורך שנים, ועם מי לא.

אתחיל אולי ממה שלא כתבת. לא כתבת אם מגרושתך יש לכם ילדים, ואולי אפילו יש לכם גם נכדים ביחד. כי הרי גם לא כתבת בני כמה אתם, וגם לא כמה שנים הייתם ביחד. כמובן שיש לזה ערך, ולא רק ערך רגשי, אלא גם ההבנה של ההקיף של המכלול הזה שאתה וגרושתך הייתם, ושל הנסיון שלך איתה של חיים ביחד, אולי חודשים ואולי עשרות שנים, ביחס לאשה שאתה נמצא איתה עכשיו, כמה חודשים, וכבר עם קשיים קשים.

ואולי אמשיך בשאלה על כיוון אחר לגמרי – אם החברה שלך של היום לא מספיק חשובה לך עד שאתה מוכן לחשוב על אחרת (גרושתך), ואם גרושתך לא מספיק חשובה לך עד שאתה מתלבט אם להיות עם אחרת (הנוכחית שלך), אז אולי נכון לך לחפש מישהי אחרת, שלישית, שיהיו לך הרבה פחות התלבטויות בעניינה. השלישית הזו, זו שאתה כנראה עדיין לא מכיר, היא לא ציפור ביד, בניגוד לשתיים שיש לך ושאתה רוצה לבחור ביניהן. אתה לא יודע מתי היא תגיע, או מתי יהיו לך עוד קשרים באמצע, בין לבין, וכמה, עד שהיא תגיע, אם בכלל. זה כמובן מרתיע יותר, כי אנחנו מאד חוששים מחוסר ודאות, ובעיקר כאשר בצד זה יש לנו גם חוסר ביטחון שזה בכלל אפשרי.

כרגע, כל העולם לפניך, שתיים שרוצות בך, לפחות אחת (גרושתך) בודאות, והיא גם יודעת בדיוק מי אתה, ואלו הן שתיים ושאתה אולי רוצה ואולי לא, ויש לך גם את כל אלו שטרם הכרת, שאולי תאהב ואולי לא, ואולי הן, או אחת מהן תאהב אותך בחזרה ואולי לא. אבל בין הדבר המיידי, זו, או זו, או לבד לבינתיים, תצטרך לבחור בעצמך. אולי יהיה לך שווה לשאול את עצמך האם זו לא מספיק טובה וגם זו לא מספיק טובה, כדי לשלוח אותך להתמודד עם הלבד שיהיה לך בתחילת הדרך למצוא את מי שכן תהיה מספיק טובה. שזו אפשרות אחת.

ואם לא, וזו רק זו או זו – אולי שווה לך לבדוק מאיזה יחסים מבין השניים אתה פוחד יותר, ואולי גם – עם איזו מהשתיים היית מוכן ללכת לטיפול זוגי?

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com