הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

יותר ממה שהפורום כאן יכול להציע לך

ד"ר אורן חסון(25.1.2024, 20:53)

אנונימי יקרה,

אני מחוייב להחזיר אותך אל תשובתי הקודמת, אבל מתוך שלא התייחסת אליה אלא המשכת, במקום זה, להביא סיפור שהוא עוד יותר לא נוח לך (ואולי לכל אחד) מאלו שסיפרת קודם, אני יכול להבין שאת מאד מתקשה לשים את הדברים על השולחן, גם אם זה באופן המתון אותו ניסיתי לשים בפנייך. אם זה כך – אז אולי חלק נכבד מהקושי שלך בקשר שלך הוא לא רק מה שהוא עושה, אלא גם הקושי שלך לשים לו גבולות. למה זה קורה? – לא יודע. זה משהו שחשוב לך מאד לבדוק עם עצמך. כי אם את לא יכולה לעשות את זה בדרך שאותה הצעתי בתשובתי הקודמת אז יהיה לך קשה מאד לשנות את הקשר הזה, והסיכוי הוא שאו שתסבלי בו לאורך זמן, או שמתישהו זה ייצא בפיצוץ, כאשר כבר לא תוכלי יותר.
הוא צריך לדעת מה את מרגישה כדי לשנות משהו. גם אם זה לא לגמרי מסתדר לו או מתאים למה שהוא רוצה, הוא אמור ללכת לקראתך. את יכולה ללכת לקראתו חלקית, כפי שהצעתי לך, וכך יוצרים פשרות. אבל צריך לדבר על זה כדי ליצור את זה. אם זה ייצא בהתפרצות, של כעס, כאב או עלבון, את עלולה יותר להיתקל בהתנגדות, ומכאן עלול להגיע פיצוץ.

קחי בחשבון שגם אם תתחילי בעדינות, יתכן שתיתקלי בהתנגדות חזקה. אם זה כך, אז יתכן מאד שהוא לא רוצה "לראות" אותך. ואם כך, תצטרכי להסיק את המסקנות. אם הוא סתם לא רגיש, או עקשן, ומאד רוצה אותך בכל זאת, וגם זה אפשרי – אז לכו לטיפול ביחד, כי יתכן שהוא יסכים לכך כדי שלא לאבד אותך. אבל בשביל זה הוא צריך לדעת שהוא עלול לאבד אותך.

עוד הצעה, דווקא כי אני מבין שזה קשה לך – אם את מרגישה שקשה לך לעשות את זה לבד, או אם את מרגישה שאני יכול לעזור לך עוד לו הייתי יודע ומבין עוד את הדברים, ואם את אולי מרגישה שאת צריכה לשמוע אותי יותר (או הכל ביחד), אולי כדאי לך לעשות איתי פגישת ייעוץ זוגי טלפוני חד פעמי, של שעה, ואולי אוכל לעזור לך שם יותר מאשר כאן, בפורמט הזה. ראי את הקישור שאליו שלחתי אותך, ואם תרצי – צרי איתי קשר ווטסאפ (יש שם קישור).

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com