הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

היסטוריה וארכיאולוגיה

ד"ר אורן חסון(2.2.2024, 15:24)

לונה יקרה,

מן הסתם לשניכם יש היסטוריה, כך שלכאורה את צריכה להתמודד עם זה, פרט לשני עניינים חשובים:

האחד הוא שההסטוריה הזו הוטחה בפנייך, כלומר הפכה להיות גלויה ומוחשית יותר מאשר איזו ידיעה אבסטרקטית. בלית ברירה – נגעת בהיסטוריה הזו בידייך, ניקית אותה או ניקית אחריה, וזה באמת הופך אותה ליותר מוחשית והרבה פחות נעימה, ונגיד שהיא גם הפכה להיות הרבה יותר קשה להדחקה.

השני הוא שבן זוגך לא טרח להעלים אותה, ולו רק כדי להקל עלייך.

ננסה להתמודד עם שתי השאלות הללו, אחת אחת, ונתחיל עם השנייה. אתם בתחילת הקשר שלכם. הוא רוצה לגור איתך ביחד, והכוונות שלו טובות. לכן, האם זו הזנחה מודעת, כלומר, שהיה מודע לכך שיש שם שאריות וחשב שתתמודדי עם זה, או שהוא אפילו לא היה מודע לכך, כי זו לא רמת ניקיון שהוא רגיל בה, לפחות באופן רגיל של פעם בחודש, נגיד (ואולי אולי פעם בשנה). זה אפשרי לגברים (ואני עושה הכללה, כמובן), או שלא היה מודע לכך שעבורך זו יכולה להיות בעייה אם תיתקלי בשערות ממוצא ארכיאולוגי. אם רמת המודעות שלו, ואולי גם רמת הרגישות שלו בדברים האלה לא משהו, שזה לגמרי אפשרי, את צריכה להחליט איך להתמודד עם זה.

האם לדבר איתו על זה? – לפחות דבר אחד נראה ברור, שאם אתם עוברים לגור ביחד, זה כבר לא יהיה רלוונטי, ולכן זו בחירה שלך אם ומתי להגדיל את המודעות והרגישות שלו לעניינים מסוג זה.

העניין הראשון הוא יותר אישי שלך, ומאד תלוי לאן הוא לוקח אותך. יתכן שהמוחשות הארכיאולוגית הזו פוגעת בך, גם ללא עניין הרגישות והמודעות החסרים לו, ואולי גם ללא החשש שמא היה עם אחרות בעת שהיה איתך, משום שברור לך שזה לא מחוייב. כמובן בתלות רמת הניקיון שלו (שנראה שאם היתה גבוהה מאד, היה גם טורח לנקות לפני שתראי). אם דוחה אותך להיות במיטה בה הוא היה עם אחרות (ומן הסתם, זו ההיסטוריה, אלא שהיא גם הפכה להיות מוחשית ומפריעה עוד יותר), יש אפשרות שמתישהו, לאחר שאתם עוברים לגור ביחד, תבקשי להחליף את המיטה. זה יוכל להקל עלייך. את יתר הדברים, כלומר, העובדה שההיסטוריה שלו הפכה להיות מוחשית יותר, תצטרכי ללמוד להדחיק, ולקבל שזה חלק מהעניין של להיות עם בן זוג שהיתה לו היסטוריה. ככל שנפגשים מאוחר יותר בחיים, מן הסתם יש יותר היסטוריה. אם לא תצליחי, יהיה לך קשה לחיות עם בני זוג, כי בדרך כזו או אחרת, ההיסטוריה צפה מתישהו, יותר או פחות מוחשי, כמעט עם כולם. עם זה תצטרכי למצוא דרך להתמודד, לבדך או בטיפול.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com