הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

השאלה שלא שאלת

ד"ר אורן חסון(14.2.2024, 18:48)

טל יקרה,

את שואלת שאלה לא פשוטה, שקשורה הן לביטחון עצמי והן לכנות, והן לפנטזיה של אהבה שתימשך לנצח – פנטזיה שרבים מאיתנו רוצים, אבל כמו שגם את מכירה מקרוב, זה לא תמיד מתממש למרות הרצון הטוב.

אז אות כותבת עליו, שלמרות כל הדברים הטובים שבו, "זו לא אהבת חיי, אבל לראשונה יש לי אהבה יציבה". אני נתפס לרגע לחלק הראשון בעיקר. ואז, אם מישהו ישאל אותך, נגיד שזו חברה טובה שלך שאת יכולה להיות אתה יותר כנה עם עצמך, והיא תשאל: תגידי, אם בהמשך הדרך תפגשי מישהו שהוא כל מה שהיית מפנטזת עליו – ואני סתם זורק כרגע כמה דברים שמחקרים מראים שזה חלק מהם – גבר שנראה נפלא, בעל טעם טוב בבגדים, מצליחן בכל קנה מידה, אינטליגנטי, וגם יודע להקשיב אליך, לראות אותך, להחמיא לך, ולתחזק היטב את הקשר ביניכם במתנות קטנות ביומיום, ובגדולות יותר בימים מיוחדים. האם את יכולה לדמיין את עצמך בסיטואציה?

מה ששאלת אותו זה על פנטזיה גברית. הוא כרגע בקשר איתך, וזה לא רלוונטי לו, אבל יתכן מאד שהפנטזיה הזו היתה קיימת אצלו עוד לפני שהיכרתם, וללא קשר אליך. כך שאם הוא יגיד שהוא לא יכול, זה לא נכון, כי זה כבר היה אצלו עוד קודם. אבל זה באמת יכול להיות לגמרי לא קשור אליך.

אני כן יכול להבין, בצד זה, את הרצון שלך בהמשך היציבות הזו. יש לה ערך משמעותי בעינייך, ובהחלט ייתכן שגם לו. אבל אולי לא שאלת אותו את השאלה הנכונה. אולי לא שאלת אותו: האם, כאשר נמשיך להיות ביחד, ונגיע לגיל שישים, האם תרגיש צורך במימוש של פנטזיה שכזאת?
ואולי היא יגיד לך: אם הכל טוב בינינו כמו עכשיו, אז מה פתאום? זו תהיה פנטזיה שאין לי שום צורך לממש אותה.

אבל זו תשובה לשאלה אחרת, שלא שאלת אותו.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com