הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

להפוך לחלק מהמשפחה, בשכל ובסבלנות

ד"ר אורן חסון(14.2.2024, 18:49)

שרה יקרה,

אם הוסיפו לקבוצה ילד שרק קיבל טלפון, אני חושב שזה אומר דבר חשוב מאד והוא שזו קבוצה לא מזיקה. כך שלפחות מבחינה זו, לא צריך להיות לך חשש שידברו הרבה מאחורי גבך.

השאלה העיקרית שאת שואלת אולי היא למה הם לא רואים בך בת משפחה?

יש בכך משהו מאכזב. את צודקת. אני מבין שהם צרפו לקבוצה רק את מי שיש לו קשר דם. למה הם מרגישים כך? – קשה לדעת. משפחות מפתחות לפעמים סגירות כלפי אחרים, שאולי מתחיל מלמעלה (ההורים של בעלך), ואולי זה משהו שהם הקרינו למשפחה שלהם במהלך כל השנים.

או אולי – יתכן שגרושתו של בעלך גרמה או אולי רק העצימה את המחשבה שמי ש"שייך" זה רק מי שיהיה שם תמיד. וזה גם מה שפוגע בך, ואני יכול להבין. יחד עם זה, יתכן שבעלך מבין שיש שם איזה שהוא קשר משפחתי הדוק שבגללו אחרים יתמהו מה פתאום את שם, וזה אולי מפריע לבעלך.

שיוך משפחתי זה משהו שרוכשים עם הזמן. לא כתבת את גילכם, אבל אני מניח שאם וכאשר את והוא תביאו ילד, למשל, והם ירצו לתאם איתך יותר תאומים משפחתיים, של ביקורים כאלה או אחרים – זה ייראה להם טבעי יותר. בינתיים את יכולה לבקש מבעלך שמדי פעם יראה לך מה הם כותבים ועל מה הם מתכתבים – כך שלא תרגישי מחוץ לעניינים.

ובדרך – את יכולה גם להתייעץ איתו מדי פעם על תגובה שייתן בשמך ("שרה אמרה על זה... [כך וכך]". כאשר הדברים יהיו לעניין, עם הזמן המעורבות שלך תהיה טבעית, ואם תעשי את זה בשום שכל ובסבלנות, ותהפכי להיות חלק מהמשפחה המורחבת, מישהו אולי ישאל אותו: למה בעצם שלא תכניס אותה לקבוצה? שתכתוב ישירות אלינו במקום לעשות את זה דרכך!


בברכה,

ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com