הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

אולי בכל זאת את אוהבת אותו?

ד"ר אורן חסון(22.2.2024, 19:10)

רחל יקרה,

מה שאת אומרת לי הוא שבעצם, היית רוצה להעריך יותר את הגבר שאיתך, לפחות מנקודת המבט של לראות אותו כ"מצליח", שזה בקנה המידה שלך – חכם ואמביציוני – תכונות ש"הצלחה" בדרך כלל באה איתן, גם אם לא תמיד.

אני מכיר הרבה מאד מחקרים שנעשו, כמעט כולם בתחום המחקר של הפסיכולוגיה האבולוציונית, והממצאים מראים שהקרטוריון הראשון במעלה של נשים, בין רבים אחרים, היא לבחור גברים בעלי סטטוס סוציואקונומי גבוה. העניין הוא שאצל גברים צעירים, בתחילת שנות העשרים שלהם, עוד קשה לראות את ההצלחה החברתית והכלכלית שלהם, כי מקצועית, בתנאי הכלכלה של העולם המערבי, לוקח זמן להגיע לשם. אבל אז אנחנו עוסקים בתכונות האחרות שנשים מחפשות בגברים, מעבר למראה החיצוני, וזה חוכמה, סטאטוס טוב בקרב החברים שלהם, חריצות ויוזמה – בסופו של דבר, כי אלו מנבאים הצלחה בעתיד, ולכן, אם תרצי, גם חיים טובים, ולא רק אהבה. אז זה רק מבט חטוף על המכלול.

אבל אתם בסוף שנות הארבעים, והוא אולי פלוס עוד קצת, ולא בתחילת שנות העשרים. יתכן שהוא מבוסס כלכלית, אבל הוא לא עושה מאמצים לשינויי, אולי גם לא ליוזמה בקשר איתך, ואין לו שאיפות. ואולי גם היית עם גברים חכמים ממנו. כך שהנטייה הטבעית שלך היא להיות מאוכזבת מהפרמטרים האלה. מצד שני, הצד הרגשי שלך, הפחות שכלתני, מרגיש טוב איתו. וגם לזה יש משמעות רבה. המוח מפעיל שני מרכיבים בתהליכי הבחירה שלו, והרגשי שלך יותר שלם איתו מאשר השכלתני. זה לא אומר שהוא יותר או פחות צודק. הרי אם זה היה הפוך, גם אז אולי היית בהתלבטות.

ואז אני נשאר רק עם שאלה נוספת שאת צריכה לשאול את עצמך: האם הספקות שמגיעות אליך מדי פעם ביחס אליו מגיעות בגלל מה שאת עצמך מרגישה כלפיו, או בגלל השאלה – איך אחרים סביבך יגיבו כלפיו, או יחשבו עליך אם זו הבחירה שלך? והשאלה הבאה, כמובן, היא: עד כמה זה באמת משנה ועד כמה זה באמת צריך להשפיע עלייך?

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com