הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

נתינה כנגד ויתורים

ד"ר אורן חסון(29.2.2024, 18:37)

חיים יקר,

אתה מתאר בעייה די נפוצה בנישואים. מצד שני, אתה גם מדבר על פיתרון, או יותר נכון נקודת מבט, שהיא מאד גברית לקושי הזה, כלומר, שאתה מרגיש ומגיב כמו שגברים רבים מגיבים ומרגישים, ואני מדבר על ההתייחסות לאובדן הגיוון המיני, ובמידה מסויימת גם על אובדן יחסי השליטה בקשר. זה יכול להיות סקס אנאלי וזה יכול להיות תנוחות אחרות, שנותנות לך עונג שאינו רק עונג מיני, אלא גם היכולת שלך לעשות את מה שאתה רוצה. כמו שהגדרת את זה: "אין לי כל חשק או רצון להשתתף בסקס שאני לא קובע מתי הוא יקרה".

נכון שעונג מיני אינו רק תחושות פיזיות, אלא גם תוצאה של הגרוי המיני של המוח. יחד עם זה, זה נכון לא רק לגביך אלא גם לגביה. ויתכן שדברים שהיא היתה מוכנה ללכת איתם בעבר, והיו לה בסדר פיזית, אבל לא עונג מנטלי עבורה, עכשיו היא מוכנה להם פחות.

אתם שניים במשימה הזוגית הזו. יש בפעילות האינטימית המינית הרבה נתינה, והיא נכונה לשני הצדדים. היא מאד רוצה ממך קשר ואהבה, ואולי פחות שליטה. היא רוצה להתקלח אתך, היא רוצה לתת לך עונג, אבל אולי היא רוצה פחות להיות נשלטת ומרצה. גם אתה רוצה פחות לרַצּות עכשיו.

זה בעיקר עניין של תקשורת ונכונות לתת, לעומת הצורך להיות מי שמחליט. זה הרבה דברים לדבר עליהם, חיים. ולכן גם שאלות משמעותיות של נתינה כנגד ויתורים של שניכם.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com