הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

לפני שכעסים מצטברים עוד

ד"ר אורן חסון(29.2.2024, 18:39)

שירן יקרה,

מאד מאכזב לגלות שבן זוג שהכרת שנתיים וחצי, משנה את אופיו הזוגי ברגע שאתם עושים צעד בכיוון של בניית מערכת יחסים מחייבת לשנים.

מאד טיפוסי הוא שתחילת המגורים המשותפים היא נקודת משבר, כי אז מתחילה יצירה משמעותית של "תקדימים" וחלוקת תפקידים. האם זה אמא שלו? אני בטוח שנוח לך יותר להאמין שלא טעית בו, ושמישהו אחר השפיע עליו, אבל האמת היא שזה לא ממש משנה. עצם העובדה שהוא הולך בקו הזה אומרת לך משהו חשוב.

ואז את נשארת עם הדילמה. את בת 31 (אגב, הייתי אומר את זה על כל גיל כי התחושה הזו קיימת בכל גיל), שנתיים וחצי ביחד, יש בו המון טוב שבגללו היית מוכנה לשקול קשר מחוייב לחיים, אז אין סיכוי למשהו אחר? האם באמת לעזוב עכשיו ולהתחיל מההתחלה? – אני יכול לראות עד כמה זה יכול לתסכל.

משהו בדרך התקשורת שלכם לא עובד. הוא מנסה להשליט סדר מסויים, את מנסה להסביר לו אחרת, את מותשת ומפסיקה להימשך אליו בין אם בגלל התשה פיזית, ובין אם כי את מאוכזבת ממנו, והוא לא מבין אותך.

יש דרכים שונות ליצור תקשורת זוגית. אחת מהן היא חיזוקים חיוביים כאשר הוא נוהג נכון. ראי בבקשה שני דפים באתר שלי, שניהם לצערי עדיין לא חודשו כך שקל לקרוא אותם על מסך המחשב הגדול, אבל קשה על מסך הטלפון.
הדף הראשון מכיל מאמר קצר: חיזוקים חיוביים הם הזוגיות!

הדף השני מפנה לשתי שיחות שערכתי כאן בפורום עם פונה, ששווה קריאה מתחילתו ועד סופו. יתכן שהוא יעזור לך. הקישי על "חיזוקים חיוביים", ובעמודה הימנית, תחת "חיזוקים חיוביים", הקישי על השיחה הראשונה, וכשתסיימי, הקישי על השנייה, שהיתה שבוע וחצי לאחר מכן. זו דרך לא מהירה, אבל דרך שדורשת סבלנות, ועובדת.

אם לא זה, ותרגישי שאת טוחנת מים, אז לפני שאת מוותרת, ובבקשה לא מאוחר מדי ולפני שכעסים מצטברים עוד – לכו לטיפול זוגי. יש לכם על מה לעבוד.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com