הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

טעם החיים והקשר המשפחתי

ד"ר אורן חסון(4.3.2024, 23:39)

נינה יקרה,

כאשר שניכם צודקים, זה באמת בעייה. כלומר, אני מאד מבין את הצורך שלך ברומנטיקה ומשפחתיות. את עובדת, קרייריסטית, ו"טעם החיים" שלך הוא כנראה גם העבודה וגם האהבה והמשפחה. טעם החיים במובן שזה הדבר שבגללו את מרגישה שלחיים שלך יש טעם, והם טובים, למרות שכמו לכל אחד, גם כאשר החיים לא רעים בכלל, יש תמיד גם קשיים. טעם החיים הם הדברים שהופכים את כל המאמץ הנילווה לפחות משמעותי, ואת החיים לכייפיים, ובשביל זה את כאן.

העניין הוא שטעם החיים שלו קצת שונה. גם הוא עובד קשה, אבל יתכן שטעם החיים שלו דורש רמות גבוהות יותר של אדרנלין וריגוש, תחרותי או ספורטיבי, מעבר לאלו שיש לו אני מניח גם בעבודה, והבית נותן לו את זה פחות. זה שזה בא על חשבון המשפחה ועל חשבון הזוגיות לא אומר שהוא חייב לוותר על הצורך הזה. בשבילו, יתכן מאד שזה צורך חשוב שנותן לו את טעם החיים שלו.

אני לא יודע אם הספורט שהוא רוצה להשתתף בו גוזל את כל הזמן, ובעיקר, האם זה מחייב את כל הזמן בבחינת של "הכל או כלום", כי אין דבר כזה מינון ביניים. אם יש מינון ביניים, ואם זה לא כל שישבת או לפחות לא מחוייב להיות כל שישבת, יתכן שתצטרכו לשבת ולדבר את זה. בעיקר להבין שלשניכם יש צורך, ושיש אולי דרך שבה תוכלו כל אחד מכם להסתפק במינון חלקי של הביחד והלבד. זה יעבוד טוב יותר אם תצליחו שניכם להבין עד כמה שני הצרכים האלה דומים, למרות שהצורך שלך הוא "איתו" והצורך שלו הוא "בלעדיכם", להבין בצד זה כתוספת את העובדה ש"בלעדיכם" זה גם על חשבון זמן הילדים איתו, ואולי גם על חשבון מעמסה גדולה יותר שלך בתפקיד ההורי. אם תצליחו להסביר, ואם גם הוא יבין שאת בעדו, כלומר, באמת בעד שיהיה לו טוב, אז יהיה לכם קל יותר להגיע לתוצאת ביניים שבה אף אחד מכם לא יקבל את כל מה שהוא רוצה (מה שאני די בטוח שגם כך קורה, כי זה מה שתמיד קורה בזוגיות, לא?).

אם תרגישי שאת לא יכולה להתגבר על הטינה שמצטברת, ואם הוא לא יכול להבין את הצרכים שלך גם כשהם מנוגדים לשלו, אז חשוב שלא תניחו לזה להצטבר עוד, ותלכו לטיפול. לא כדי שתגיעו לתוצאת ביניים, ולא כדי שתמצאו פיתרון, אלא כדי שכל פיתרון או מצב שבו תהיו או תשהוו, יהיה כזה שאתם יכולים לחיות איתו מבלי לצבור מטענים שרק ירחיקו אתכם זה מזה. לאורך זמן, זה מאד לא בריא לקשר המשפחתי.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com