הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

משבר ואיך להתמודד

יהלי(5.3.2024, 15:34)

שלום רב

בת 49 , נשואה + 2.

הקשר ביני לבין בעלי לא היה טוב במיוחד. לפני כמה חודשים פגשתי באקראי באירוע משפחתי את ה"אקס המיתולוגי" - החבר הראשון שלי. לא ראינו זה את זו 30 שנים. התרגשתי לראותו וניכר שגם הוא היה נרגש לראותי ופתחנו בשיחה. בעלי נכח באירוע וצפה בנו מהצד. הוא לא אמר לי על כך דבר.

לאחר מספר ימים במהלך ויכוח, בעלי העיר לי על כך שנסחפתי בשיחה עם האקס ועל חוסר הנימוס כלפיו. כששאל אותי אם הייתי נפגשת עם האקס שוב אם הוא היה מציע לי ללכת לבית קפה וגם יותר מזה עניתי שכן. אח"כ הצטערתי שאמרתי זאת אך הוא לחץ עליי להגיד את האמת ולא היה אכפת לי להגיד מה אני מרגישה.

לפני כמה ימים בעלי מצא במגרה שלי אלבום תמונות בו היה מקבץ תמונות מנערותי, כולל תמונות עם אותו חבר. הוא דרש ממני לקרוע את התמונות שלי עם האקס ואם לא אעשה זאת אז נישואינו ייגמרו. סירבתי לעשות זאת בטענה שזה קשה לי, שזה חלק מהעבר שלי. דרישתו נשמעה לי קיצונית ומכאיבה. מבחינתו האלבום התחבר לקונטקסט של המפגש עם האקס, הדברים שהודיתי בהם והמחשבה שאני מעיינת בו מדי פעם בגעגועים לעבר כי זה מונח במקום נגיש. הבנתי את רגישותו מהעניין והצעתי שאעביר את האלבום למקום אחר מחוץ לבית. הסברתי שאין לי כל הרגל לעיין באלבום ואין לי רצון כיום לפגוש את האקס. הוא לא הסכים לכך וקרע את התמונות בכעס רב. בכיתי, כעסתי, שנאתי אותו באותו הרגע, הרגשתי שזה אקט אלים, תוקפני וכוחני. הייתי בהלם. יום שלם לא דיברתי אתו ולא ידעתי מה לעשות הלאה.

בהנחה שלא הייתי בסדר ושהרסתי את אמונו בי, האם הייתי צריכה להתחשב ברגישות שלו לעניין ולקרוע בעצמי את התמונות? האם הייתי צריכה להיכנע או לעמוד על שלי במחיר פירוק הנשואין? האם זה נחשב אקט אלים מצידו ? האם אני זו שלא רגישה במקרה זה? תודה רבה