הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

טיפול בבעיות של ויסות רגשי וטלטלות

ד"ר אורן חסון(8.3.2024, 14:27)

איה יקרה,

יש ביניכם אהבה ענקית, והיא בלתי אפשרית. כתבו על זה שירים. חפשי ומצאי את השיר "וידוי" של אלכסנדר פן, ואולי גם עם הביצוע של הבת של אלכסנדר האחר, אלתרמן, אילנה רובינא, או של יהודית רביץ. משהו שיסביר לך שגם אהבה ענקית גם יכוכלה להיות בלתי אפשרית, ויכולה גם להיות מסוכנת ורעה.

את אומרת דברים בעצבים, הוא אומר דברים בעצבים, ואתם עולים לשיאים ונופלים לתהומות ביחסים שלכם, מה שמצביע על קושי כנראה של שניכם בויסות רגשי. התוצאה היא לא רק המריבות והויכוחים, אלא גם תחושות השפלה והתנגדות לשליטה של שניכם, ושל שקרים גדולים מצידו ובגידה מצידך.

במילים אחרות, איה, אני חושב שאתם צריכים לטפל לא רק בזוגיות שלכם אלא גם בהתמודדות שלכם עם כעסים, עם נפילות ועם החלטות ובחירות שלכם, ובכלל זה גם, אבל לא רק, את ההתנהלות שלכם ביניכם. במילים אחרות – אתם זקוקים לעזרה מקצועית, אם לא הייתם בטיפול פרטני או זוגי עד היום. זה הרבה יותר מאשר מתן עצה מקצועית כאן, בפורום, כי בין אם אגיד לך שהגיע זמנכם להיפרד, ובין אם אגיד לך ללכת להתפייס ולהרגיע אותו – א. שניהם יהיו לך קשים מאד לביצוע, ו-ב. זה יהיה פיתרון זמני, כי משהו אחר יצוץ בהמשך, לפחות בעוצמות האלה.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com