הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

להמתין ש"דברים יקרו"?

ד"ר אורן חסון(15.3.2024, 15:24)

טל יקרה,

אכן, כפי שהבחנת, יכול להיות הבדל במידת ההעזה והאסרטיביות בין ההתנהגות שלך בעבודה ובהיבטים המקצועיים לך, לבין ההתנהלות האישית מול בני זוג פוטנצליאלייים. לפחות כי להתנהלות המקצועית, עם או בלי קונפליקטים, שינויים והתאמות – את רגילה. קצת כמו אנשים שמפחדים מטיסות, בעוד שהם לא פוחדים מנסיעה במכונית למרות שנסיעות במכונית מסוכנות יותר. סטטיסטית לפחות. ההרגל מאפשר התמודדות טובה יותר עם פחדים וחששות.

גם ההתמודדות המקצועית וגם ההתמודדות בחייך האישיים (עם בני זוג אפשריים) מעמתים אותך עם היכולות שלך, עם האיכויות שלך ועם התדמית שלך בעיני עצמך, אלא שלא בהכרח באותו המישור. ובדיוק כפי שאמרתי לגבי הפחדים – היות שאף אחד מאיתנו לא מושלם באף אחד מההיבטים האלה, יותר קל לנו לקבל את אי השלמות באותם רבדים שבהם אנחנו נפגשים שוב ושוב. את זה את עושה פחות במישור האישי, ולכן אכזבות ונפילות מפילים אותך קצת יותר עמוק מאשר אלו שבמישור המקצועי, כי את אלה את יודעת להבין טוב יותר, לשים אותם בפרופורציות, לתקן ולהמשיך הלאה.

זה רק חלק מהתמונה. החלק האחר הוא התקווה למרכיב אישי מאד חשוב, והוא חיים משותפים עם מישהו. כלומר, זה לא רק איך את בעיניו, אלא גם איך הוא בעינייך, ואיך יוצרים התאמה שתחזיק מעמד לאורך זמן רב? איך יוצרים את האלמנט הרגשי המשמעותי כל כך של אהבה? איך לא טועים?

כן חשוב ואפשר שלא להמתין עד שדברים "יקרו". אבל יש לזה מחיר, והוא התמודדות או עם "שוק ההכרויות" או עם "הכרויות" ללא שוק, אבל עם תדירות גבוהה יותר (נגיד, דרך חברות ש"ימליצו" על בני זוג אפשריים, או שימליצו עלייך לבני זוג אפשריים. ממש כמו עם מכוניות לעומת מטוסים, ההרגל הופך את זה ליותר קל, אבל הקושי במקביל הוא גם האכזבות. גם בשוק הזה יהיו גברים איכותיים ומתאימים, אבל השונות תהיה גדולה מאד, ולכן גם הרבה אכזבות והרבה צורך להתמודד עם מי שלא מתאים וגם עם אותן פגישות שיגידול לך, בצדק או שלא בצדק, שלא התאמת לסטנדרטים של הצד השני. זה יכול לערער, אבל רק כאשר תביני שזה היה באמת גבר איכותי שמתאים ויודע לקיים חיים משותפים ומכבדים, ושתביני שהיתה יכולה להיות התאמה דו צדדית. מרבית הדחיות מגיעות מגברים שלא יודעים לעשות את זה ו /או שלא מתאימים לך לזוגיות ארוכת ימים, למרות איכויות אחרות שאולי יש להן ושיכולות למשוך. כמו כל דבר, לדעת מה את רוצה ואיך לעשות את הסינון הנכון, ואיך לא להיגרר לסחף או להתמכרות של נסיונות, זה תהליך שעובד טוב יותר ככל שאת שקולה יותר, וככל שאת מנוסה יותר. השאיפה היא להגיע למטרה שלך במהירות, מבלי שתצטרכי להיות "מנוסה" יותר.

אפשרות אחרת, טל, היא ללכת לטיפול במקביל, עם מישהו מקצועי ומנוסה שילווה אותך בתהליך הזה כך שתהיי בו הרבה יותר ממוקדת ומחוזקת, גם כאשר יהיו דברים שלא יעבדו כמו שצריך.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com