הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

שינוי. איזה שינוי את רוצה שיעשה?

ד"ר אורן חסון(18.3.2024, 21:29)

טלי יקרה,

את עושה את הדבר הנכון כאשר את מחפשת דברים שעושים לך טוב. זה תמיד רצוי, וגם אם בעניינים שלא קשורים אליו. הקושי בעניין הזה הוא שאז שניכם נגררים לריחוק הולך וגדל זה מזה, כי הרי גם הוא יש לו עיסוקים שאינם קשורים אליך, והם הולכים ומעמיקים. כך שזה אולי נוח לשניכם, כלומר, להתעלם ולעצום עיניים מהמציאות, ומבלי לנסות לתקן. וקל להבין את זה. כי לתקן זה מאמץ, זה אנרגיות נפשיות, זה אולי גם הטלת אשמה ו/או לקיחת אשמה כשאני לא בטוח מה קל יותר, וזה הצורך להאמין שזה אפשרי, כשכל כך קל להיגרר אחר חוסר תקווה.

אבל כל זה נכון עד לשלב שבו אחד מכם יחליט שהוא (או את, כלומר) רוצה לפרק את החבילה כדי לחפש חויות אינטימיות וריגושים חדשים, כי הריחוק יהיה כבר כל כך רב שזה יהיה לכם בלתי אפשרי לשינוי.

הוא לא רוצה ללכת לטיפול כי הוא לא מאמין בזה, אבל אם כך – אולי שווה לך ללכת לטיפול זוגי לבד (ראי קישור לטיפול זוגי לבד, תחת "אופי הטיפולים"). בדרך הזו מתקיימת גם האפשרות להכניס אותו בהדרגה לטיפול בהדרגה, גם מבלי שהוא יודע זאת, כדי ליצור שינויים שתרצי בקשר. אבל בשביל זה את צריכה גם ללמוד טוב יותר מה בדיוק את רוצה, ורק אז תוכלי ללמוד איך להשיג זאת.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com