הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

זוגיות, הערכה, כעסים ופרנסה

ד"ר אורן חסון(18.3.2024, 21:31)

נועה יקרה,

אני מבין את הכעס שלך, ואת חוסר הביטחון מכך שהוא מתעניין באחרות. אבל יחד עם זאת, ייתכן, ואני אומר ייתכן, כי אני לא מכיר את הפרטים) שאת מגזימה, ובעקבות כך את יוצרת תקשורת שסוגרת אתכם, ומרחיקה אתכם, במקום לחבר אתכם.

"גם עשה טעות" – השאלה היא למה זה מתייחס. אם את מדברת על קשרים שהוא יצר כאשר לא הייתם חודשיים ביחד, אז אולי היתה לו כל זכות שבעולם ליצור קשרים נוספים. האם רצית שבזמן הזה יחשוב רק עליך? – יתכן מאד. האם בזמן הזה הוא באמת חשב עלייך, אבל מתוך כעס או מתוך ניסיון לפתור את הכאב שלו חיפש קשרים אחרים גם אם לא היה מוכן לזה רגשית? – גם זה אפשרי.

אני מבין שהייתם בתקופה של כעס ואי בהירות. יתכן שבזמן הזה עדיין ראית אותו כבן זוגך, אבל לא שידרת לו את זה כי כעסת, וכי לא רצית שיידע שאת רוצה בו, "לכאורה יותר מכפי שהוא רוצה בך", כי זה נותן לך תחושת השפלה.

כל זה קשור ויוצר מצד שניכם, ככל הנראה, תקשורת כועסת ומרחיקה, כי אז אתם עסוקים הרבה יותר ברגשות שקשורים לצורך בכיבוד והערכה ובצורך למנוע את תחושת ההשפלה, וחוסר ביטחון, מאשר ביכולת להראות לצד השני שאתם מעריכים ומכבדים אותו, ואולי אפילו אוהבים אותו. קשה מאד מאד לעשות את זה כאשר כועסים.

אני כרגע רק מעלה את האפשרות שלו היית מדברת איתו על מעקב אחר אותן נשים מתוך אמון ברצון הטוב שלו, אבל גם שיבין שאת נפגעת, ולכן שיעשה לך מאד טוב וייתן לך ביטחון אם הוא יימנע וישים גבולות לרצון הזה שלו, יתכן שהיה הולך לקראתך.

אם כי תמיד נשאלת השאלה – ואם הוא באמת מרוויח מכך עבודה, מה עושים אז? – זה משהו לדבר עליו, ועל סדרי עדיפות בחיים, ואלטרנטיבות ובחירות.

ובסופו של דבר – יתכן שהעבודה שלו לא מתאימה לך, ואולי גם לא מתאימה לו, אם הוא רוצה באמת חיי זוגיות. האם להישאר אז ביחד? האם להעדיף את הפרנסה? – זו שאלה טובה שאין לי תשובה עליה, כי אני לא מכיר אתכם מספיק טוב כדי לדעת.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com