הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

הדרך להצליח היא לטעות, ולנסות שוב!

ד"ר אורן חסון(22.3.2024, 18:32)

אתרוג יקר,

אני מניח שלא לחינם בחרת לעצמך את הכינוי אתרוג.

אבל גם שאלת שאלה מאד חשובה: כיצד נמנעים מקשרים מהסוג הזה? – ואני חושב שאולי יותר ממה שאתה מעריך – עשית את הדבר הנכון, ובסופו של דבר נמנעת מקשר לא טוב! אתה אולי חושש שזה לקח לך יותר מדי זמן, ושלא היית צריך להכנס לשם מלכתחילה – אלא שלוקח זמן להבין. מה עוד שבחודשיים הראשונים גם לא נפגשתם, כך שקל יותר לטעות.

אני חושב שהשאלה שלך היא לא "איך לא טועים ביצירת קשרים?", אלא "איך לומדים יותר מהר מה לא מתאים לי?" - במילים אחרות, אתה שואל יותר "איך אני לא מבזבז זמן?", ואולי אפילו עוד יותר אתה שואל: "איך אני נמנע מאי נעימות?", ולפעמים "אי נעימות" זה בלשון המעטה.

אין דרך אחרת, ואולי גם לא דרך טובה יותר. אני חושב שאתה נוקט בדרך הנכונה לך, כי לו היית "מחליט" מהר יותר, היית כועס על עצמך כי אולי ויתרת מוקדם מדי על משהו שאולי הוא בכל זאת טוב. החלטת כאשר כבר היית בטוח. הקושי העיקרי שלך הוא אולי להתמודד עם "בזבוז הזמן", או עם העימותים שאתה נכנס אליהם בעל כורחך כאשר הקשר לא מספיק טוב, או עם עצמך ועם השאלה: איך יצא לי שלא בחרתי נכון? ולפחות עם השאלה האחרונה התשובה היא כי לא כולן מתאימות לך, וכי אתה צריך לבדוק כדי לדעת. אתה בוחר, מן הסתם, אשה שיש לך סיכוי איתה, כי היא נראית לך גם טובה מספיק וגם מעוניינת מספיק. ואלו הן שתי הדרישות ההכרחיות להתחלה של קשר. ואחר כך – פשוט רואים לאן זה הולך, וזה עובד טוב יותר כאשר מפחדים פחות.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com