הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

טיפול מלווה?

ד"ר אורן חסון(26.3.2024, 1:21)

אלירן יקר,

זו דילמה קשה, שאני לא יכול לפתור לך, כי אני לא רופא ולא פסיאטר, ולא מכיר את מאגר המחקרים שעוסקים בזה. באותה מידע, בעצם, אני גם לא מכיר אותך, ואולי יש משמעות חשובה להכרות אתך.

מצד שני, בהחלט יכול לקרות שלרופא, בכל תחום, יש גם הטיות אישיות משלו לאופן הטיפול, בין אם כי הוא מעדכן את עצמו יותר בתחום כיוון רפואי מסויים אחד יותר מאשר אחר, בין אם כי יש לו פחות זמן להתעדכן במחקרים חדשים, ובין אם כי זה קשור לאמונות שלו שאין להן קשר ישיר לרפואה עצמה. כל הדברים האלה יכולים לקרות. אנחנו מקווים שהרופאים שלנו מיומנים מספיק כדי שזה לא יקרה, ושאם זה קורה, אז שתחום הטעות יהיה מצומצם וקטן. יחד עם זאת, למרות כל הנאמר כאן, עדיין, וזו ההערכה הכנה שלי, ללכת לפי המלצות של רופא עדיף, בממוצע לפחות מאשר ללא.

העניין הוא שאתה מרגיש לא טוב עם המצב הקיים. העניין הוא שהחרדות שלך הן גם סיבה לנטילת התרופות, וגם גורם בספק שלך. אני בטוח שאתה לא הראשון במצב הזה, וגם לא האחרון במצב הזה, ואני בטוח שאתה גם לא הראשון שהפסיכיאטר שלך פגש עם דילמות ופיקפוקים באשר לטיפול.

עשית נכון במקרה הזה שהלכת לקבל דעה נוספת, אלא שעצתו לא הועילה לך. האם בגלל השינוי התרופתי? האם בגלל החרדות מעצם השינוי? – קשה לדעת. להערכתי, כנראה שהיית צריך ללוות את השינוי הזה עם טיפול פסיכולוגי וליווי של השינוי הזה, ולא להסתפק בשינוי תרופתי לבד. יתכן, ובאותה מידה אולי, שבעצם גם עכשיו רצוי שתלך לטיפול פסיכותרפי כדי להתייצב גם כך, ושאם תרצה ללכת לחוות דעת נוספת בעניין התרופה – שיהיה לך מלווה שכבר מכיר אותך היטב, ויוכל לתמוך בכך ובהלך המחשבה שלך עם השינויים שתעבור.

כך או כך, כרגע, לפי דבריך, נראה שטוב לך יותר עם עצתו ודרכו של הפסיכיאטר הקבוע שלך מאשר עם זה שאיתו התייעצת, גם אם לא "מספיק" טוב. בהחלט רצוי "מספיק" טוב, וטוב שאתה מחפש דרך. בדוק אולי את האפשרות לטיפול מלווה.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com