הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

האדם האהוב עלינו כשהוא עם העבר שלו

ד"ר אורן חסון(27.3.2024, 17:11)

שרה יקרה,

לא פשוט לנו לראות את האדם שאהוב עלינו ברגעים שבהם הוא מסור, או מתמסר למישהו אחר – גם אם זה היה בעבר.

לדבר עם אחותו שווה רק עם היא "איתך" ובאמת מתחברת אליך דרך העובדה שהיא מקבלת את אחיה, בעלך, ואת ההחלטות שלו, ללא סייגים. במקרה הזה, יהיה לה קל יותר להבין. מצד שני, אם היא שומרת על יחסים עם האמא של האחיין שלה, לפעמים כדי לראות אותו יותר – ודברים כאלה יכולים לקרות, היא אולי תבין פחות גם אם היא לא בהכרח נגדך.

מה שחשוב יותר הוא היכולת שלך להשלים עם העובדה שלבעלך היה עבר רומנטי, והיתה לו מישהי משמעותית בחייו, וגם עם ההבנה שזה כבר לא. לפחות לא במובן הזה, משום שהיא תישאר משמעותית בחייו במובן הזה שהיא אמא של הבן שלו, ושהוא יהיה מחוייב לשמור איתה על קשר באפן שוטף הן כדי להתראות איתו ולתאם איתה תיאומים שונים, והן כי זה חשוב לשלומו הנפשי של הילד.

את הקשר החדש שלו. במובן מסויים את גם הקשר החדש והנוסף של הבן שלו. ככל שתהיי בטוחה יותר בקשר הזה, ובעיקר ברגש שיש לבן זוגך כלפייך, כך יהיה לך קל יותר להשלים עם העבר שלו. זה לא טריוויאלי. לפעמים זו עבודה שאת צריכה לעשות עם עצמך. בעיקר עם עצמך. כי לדרוש את זה מאחרים עלול להטיל עליהם מעמסה שיהיה להם קשה להתמודד איתה בגלל הצרכים שלהם של שמירת הקשרים הנורמליים והסבירים הן עם גרושתו של בעלך, והן עם הבן שלה.

אם יהיה לך קשה עם זה – חשבי על טיפול. אפילו בנפרד, או לפחות בהתחלה בנפרד. בהמשך, טיפול משותף יהיה נכון יותר במידה שהצרכים שלך יהיו כאלה שלא תוכלי להתמודד איתם לבדך, בין אם כי לך יהיה מאד קשה, או כי הצד השני לא מתחשב בך מספיק. את זה יהיה כדאי לבחון בטיפול.

אם תרצי להתייעץ יותר בהרחבה עוד לפני טיפול, נסי ליצור איתי קשר בעזרת ייעוץ טלפוני חד פעמי, נוכל לדבר על כך קצת יותר לעומק כדי לאפשר לך איזו שהיא קריאת כיוון לאן כדאי לך לקחת את זה.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com