הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

להמשיך ביחד, או להמשיך בנפרד?

ד"ר אורן חסון(27.3.2024, 17:12)

יהלה יקרה,

את רוצה לחזור, אך רועדת. מפחד, אני מניח, מפני אכזבות נוספות. אני שומע ממך את ההתלבטות, ומאמין לך. את מתלבטת כי את רוצה מאד, מה שאומר שיש בו דברים והיו ביניכם דברים שנותנים לך הרבה תקווה ומצד שני, היו גם הרבה כאבים של אכזבות וייאוש. את זה אני שומע. אין לי כל מושג על האכזבות שחווית ועל הסיבות להן, אין לי מושג מהן היו התקווות והציפיות, אני רק יודע משהו על הטלטלות הרגשיות שלך.

אם את שואלת האם אפשר לבנות קשר מחדש לאחר טלטלות שכאלה? – התשובה היא שכן. זה יכול לקרות. האם זה יכול לקרוס שוב? – כן. אם וכאשר זה לא נבנה שוב, אם את לא למדת מה מרחיק אותו לא יכולה לקחת אחריות או לנהל את זה אחרת, ואם הוא לא למד מה המרחיק אותך ולא יכול במקביל (במקביל לכך שגם את תעשי את זה) לקחת אחריות ולנהל את זה אחרת, אז לא תצליחו. לכן, השאלה היא בעיקר איך, הרבה יותר מאשר "האם זה אפשרי?"

אם הטלטלות היו גדולות מאד, ואם בכל זאת לשניכם גם העניין הזה מאד חשוב – אתם צריכים עזרה מקצועית. אם לא – המשיכו בדרככם הנפרדת.

ואם גם זה קשה – שוב ייתכן שגם לדרך נפרדת צריך עזרה מקצועית, כלומר, טיפול, כדי להיות מסוגלים להמשיך הלאה. לפעמים זה באמת לא פשוט.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com