הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

יחסים פתוחים?

ד"ר אורן חסון(2.4.2024, 11:06)

יאיר יקר,

המכתב שלך מתון לכאורה, ומקבל. אבל האמת היא שאת הסימן הכי אמין לקושי האמיתי שלך אני רואה דווקא בעובדה שאתה לא מסוגל לחשוב לגעת במישהי אחרת. יחסים פתוחים הם משחק מסוכן, כי הוא מערב רגשות. בין אם רגשות שמתעוררים מול מי שנמצאים איתו באינטימיות, גם אם וכאשר חושבים שמחוסנים מזה, ובין אם הרגשות מהסוג שאתה מרגיש כאשר בן/בת הזוג בקשרים עם אחרים.

זה מרחיק רגשית, זה לפעמים גם אוטם רגשית – למשל, כאשר אשתך מאבדת את הצורך להגן עליך מפני עוצמת הרגשות השליליים שלך, או כי היא חווה חוויות בלעדיך שהיא לא יכולה לשתף אותך בהם, או להסתיר ממך מה היא עושה והיכן.

ברור לי שבמצב העניינים הזה, תנאי החיים האלה לא אפשריים עבורך.

אפשרות אחת היא להתגרש. בפיצוץ, כמו שאתה אומר, או אולי בשקט ובמתינות, למען הילדים, ולשמור על עצמך למענם, ולמען האמת גם למענה – למרות שזו הקרבה מצידך, כי הכעס והפגיעה גדולים, אבל כי אתה בכל זאת רוצה שיהיה לה טוב.

האפשרות השנייה, ואני חושב שהיא דחופה יותר – שתלכו לטיפול זוגי ותדברו את זה. אני לגמרי מאמין לך שאתה לא רוצה להתגרש. אני לא יודע איך היא מרגישה עם האפשרות הזו. חשוב לדבר על הדברים בטיפול, ואולי יעלו דברים שיאפשרו תיקון.

שמת את כל הטיעונים על משיכה, ויתכן שיש לה חסכים או שיש ביניכם אי הבנות דווקא בעולם הרגשי. אם לא תעלו את הדברים על השולחן, והם יהיו ברורים יותר, יתכן שזה יהיה רק טאטוא זמני מתחת לשולחן, או מאבק של כניעה מול כניעה, וזה לא מה שאתם רוצים.

לכו לטיפול, ויפה שעה אחת קודם!

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com