הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

אחריות

ד"ר אורן חסון(26.3.2005, 18:40)
"אני" יקרה,

אני מבין את המצוקה שלך. את רוצה אותו, ואת רוצה אהבה, ולא מוכנה להתפשר על פחות משניהם ביחד. הוא כבר קצת באיבוד. הלחץ הכלכלי עליו לא עוזר לו להרגיש טוב יותר, והעשיקה במקום העבודה שלו לא עוזרת לו להרגיש חזק כבעל, כאב וכמפרנס. יכול להיות שהוא גם חושב שאת לא מבינה את הלחץ הזה עליו.

לכן יש לי רושם שהרצון שלך בילד הוא קצת אגואיסטי. כלומר, את רוצה לאהוב, ואת רוצה להרגיש, ותינוק חדש ייתן לך את התחושה הזו. אלא שההריון הזה, מבחינתו, לא עוזר לו, ולו רק משום שזה אומר שהפרנסה תהיה דוחקת עוד יותר, והאחריות עליו גדולה עוד יותר. עוד פחות עוזרת לו העובדה שגם כך הוא מרגיש עם רבע או שמינית רגל בחוץ.

בתשובתי הקודמת אמרתי לך מה את צריכה לעשות ולא מה הוא צריך לעשות, כי אם את יכולה לשנות משהו בעצמך זה יהיה רק דרך שינוי שתעשי בך, ובאופן ההתהלות שלך. את לא יכולה בהנף יד או באמירה לשנות או לשכנע אותו. את יכולה לקחת אחריות רק על עצמך, וצריכה ללמד אותו דרך המעשים שלך. אלא שאני לא בטוח שיהיו לך הכוח וההתמדה להיות מסוגלת להתגבר על הכעסים שלך כדי לעשות זאת לבדך. לכן, כפי שאמרתי, אם את רוצה לחדש משהו ביחסים שבינך לבן בן זוגך, רצוי שתמצאי יעוץ מקצועי שיהיה מכוון לבחון את הצרכים, הרצונות והשאיפות שלכם. בעזרתו אפשר יהיה להתגבר טוב יותר על קונפליקטים, ולבנות על הצרכים המשותפים שלכם. מצד שני, קחי בחשבון שפתיחה אמיתית של הקשיים והרצונות שלכם, יכולה לזרז את התהליך ההפוך, של פרידה, אם זה התהליך שממילא אתם הולכים אליו.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
יועץ ומומחה לתקשורת זוגית ובין-אישית