הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

גברים אחרים?

ד"ר אורן חסון(27.3.2005, 0:07)
תודה רינה,

קודם כל, ככל שהשאלה ארוכה יותר, התשובה יכולה להיות קצרה יותר. הקושי הוא בדרך כלל בהעדר נתונים, ולא בעודף נתונים.

הקושי שלך הוא כמובן לא בזה שהוא בוגד בך, אלא בזה שהוא מגלה עניין בנשים אחרות, מה שיוצר לו אופציות קלות. באופן טבעי זה מעורר את קנאתך, כי את רוצה לוודא שהוא סגור עלייך, ולא מחפש יותר. לך, התנהגות כמו שלו, מקטינה את הבטחון ואת הודאות שהקשר שלכם באמת יחזיק מעמד לאורך זמן. אני לא מאמין בתשובה ש"אז מה, מותר לו להסתכל. זה לא אומר שהוא יעשה משהו, ואף אחד לא מת ממבטים." זה אמנם נכון, אבל זה אומר שהוא עלול להיות יותר בקלות פתוח להצעות, בעיקר אם תהיה תקופה של נפילה ביחסים (והרי זה קורה מדי פעם), מאשר גבר שהפנים שהוא נשוי ומרוצה מזה.

אין פתרון פלאים, אלא שאת לא צריכה לנדנד לו בנושא הזה, ולא לדוש בו יותר מדי. בהכרח זה נראה כחולשה וכחוסר בטחון עצמי (והרי זה מה שזה באמת). את יכולה להסביר לו בדיוק מה שהסברתי כאן, שעצם העובדה שהוא מתעניין באחרות מראה שהוא עוד לא סגור עם עצמו על הנישואים שלו, ולא הפנים את הרצון שלו להיות איתך בלבד, ושהוא צריך להחליט. שיחה כזו יכולה לעבוד ויכולה לא. נדנוד מתמשך רק מעמיד אותך עוד יותר בחולשתך, ולא מועיל אם הוא צריך לרצות אותך יותר.

האלטרנטיבה יכולה להיות שתחליטי שאם משחקים, אז גם את יודעת לשחק היטב במגרש הזה. את רוצה הרי שהוא יבין שאת לא מובנת מאליך ביחסים שביניכם, ושהוא צריך לרצות אותך יותר כדי להחזיק בך. את נראית טוב? אז תיראי טוב עוד יותר כשאת יוצאת עם חברות, או לעבודה, ומעט פחות בבית או כשאת יוצאת איתו (אני לא מדבר על הזנחה, בשום אופן, אלא קצת פחות איפור, וקצת פחות צמוד וקצת פחות חושפני). ואולי כאשר את יוצאת איתו למקום שבו את יודעת שתוכלי מבטים של גברים אחרים, תיראי טוב ומושכת גם שם. שישימו לב. ושימי לב שהם שמים לב, כי אם את תשימי לב, גם הוא ישים לב (לא יהיה לך צורך להסב את תשומת ליבו, אלא אם הוא אטום לגמרי, מה שנדמה לי שהוא לא). אולי בהתחלה הוא לא ישים לב, אבל כאשר הוא כן ישים לב, הוא יבין שאת לא דבר נתון ומובן מאליו, ירצה להבין מה קורה, ואולי כבר לפני כן יתחיל להקדיש לך יותר תשומת לב. וכשאת תמלאי יותר את המחשבות שלו, אחרות ימלאו אותן פחות.

חשבי היטב על האופציות, ונהלי אותן בזהירות ובמחשבה תחילה.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
יועץ ומומחה לתקשורת זוגית ובין-אישית