הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

בדקי איך לעזור לעצמך - החליטי!

ד"ר אורן חסון(27.3.2005, 21:34)
נואשת יקרה,

קודם כל, בדקי וודאי שכל ההסטוריה של הגלישה של דפדפן האינטרנט נמחקת היטב לאחר כל גלישה שלך כאן. הדבר האחרון שאת רוצה הוא שבעלך יידע על כך מתוך קריאת המכתבים שלך ברשת.

הדבר השני הוא שאת צריכה להחליט במי את רוצה. כרגע את מרגישה בנוח בשתי החתונות (אם נוציא לרגע מהחשבון את אי הודאות לגבי ההורות), וזה לא מצב בריא. אם הייתי יכול להחליט שהעובר החדש שלך יהיה של בעלך, הייתי עושה זאת למענך, אלא שאני לא יכול. עשית מעשה, ועכשיו את צריכה לקבל את האחריות עליו, כי גם זה לא דבר שאני יכול לעשות למענך.

אם הידיעה שלך של מי הילד תשפיע על חייך כך או אחרת, כמו גם על הבחירה שלך בבעל או במאהב, בדקי אם את יכולה לבדוק את העניין. לפיכך, לכי קודם כל לגניקולוג שלך, הסבירי לו את המצב, והסבירי לו את חשיבות העניין וכובד המעמסה, ושאת צריכה לדעת. שאלי אותו איך עושים זאת, ובעיקר – איך עושים זאת בדיסקרטיות (אפשר, אגב, לקחת טיפת דם לבדיקה מהילדים שלך, ולא צריכים בהכרח לגרור את בעלך לבדיקה). לאחר מכן, קחי לך כמה ימים לחשוב ולהחליט.

האלטרנטיבה הנוספת שלך היא לא לדעת, ולהחליט בכל זאת. ואם תחליטי להשאר עם הבעל, הסירי כל דאגה מליבך, ותנהגי כאילו לא קרה דבר, אלא אם המאהב שונה ממנו מאד מבחינה חיצונית. הקושי של אפשרות זו הוא כמובן שאם הדמיון לא יהיה בולט מיד בהתחלה לגבר זו או לאחר, יהיה לך קשה מאד לעמוד בזה לאורך שנים. תמיד תתהי למי הוא דומה, ואם תכונה כזו או אחרת, היא מגבר זו או מגבר אחר.

שקלי את כל האפשרויות, את הסיכויים והסיכונים, בדקי מה המקרה הגרוע ביותר שיכול לקרות, וקחי אחריות על מעשייך. נואשת, עד כמה שזה קשה, אין לך ברירה. חוסר ודאות והפתעות בלתי צפויות עלולים להיות קשים יותר.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
יועץ ומומחה לתקשורת זוגית ובין-אישית