הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

תנודות קיצוניות ברגשות

ד"ר אורן חסון(28.3.2005, 23:10)

מיכל יקרה,

לגבי קשר אפשרי עם הגלולות, בדקי את זה עם הרופא שלך. זה בהחלט אפשרי, אבל אני לא הכתובת לזה. ולא אמרת מה זה "בשלב זה", כאשר את מדברת על דיבורים על חתונה במגזר שממנו את באה. האם את מדברת על גיל צעיר יחסית? אם כן, זה בהחלט יכול להשפיע.

אבל לגבי השאלה אם זה נורמלי, הייתי אומר לך שהייתי מאד מתפלא לו היית לוקחת את זה רגוע. מיכל יקירתי. תראי, את הולכת לעשות את ההחלטה של החיים שלך. הבחירה שלך הזו תקבע איך ייראו החיים שלך במאה השנים הבאות, נכון? אז מדוע שלא תהיי בפאניקה, ובחרדות שמא את לא עושה את ההחלטה הנכונה? – טוב, אז זה רק כדי להסביר שיש לך סיבה מוצדקת לחרדות. הסכמנו?

ועכשיו טיפה הרחבה: ראי, כאשר הנסיון האישי שלנו ביחסים עם הזוג השני הוא לא משהו, כי למשל אנחנו צעירים ועדיין לא הספקנו, כי למשל, בחברה שלנו לא מקובל כל כך ליצור הרבה קשרים, נוצר מצב שבו אין לנו הרבה כלים להערכה של כוח המשיכה שלנו. אנחנו מקבלים חיזוקים מהסביבה, בעיקר מהמשפחה ומבני המין שלנו, אבל לא כל כך ממי שאיתו זה נראה לנו חשוב יותר – מבני המין השני. לפיכך, כל שינוי קטן, ממשי או מדומה, בהערכה העצמית שלנו, משפיע רבות על האופן שבו אנחנו מעריכים את מי שאנחנו ואת מה שיש לנו. חשבי היטב אם ה"ירידות" האלו בתחושת השייכות והאהבה באות משום שאת חושבת שהוא לא מתאים, או משום שאת חושבת שאת לא מתאימה? הראשונה יכולה לבוא מתוך עודף בטחון עצמי ביכולות שלך, וחוסר החלטה לגבי ערכו שלו. השניה יכולה לבוא מתוך חוסר בטחון עצמי בך, ולכן מתוך השאלה: מה הוא מוצא בי? למה אני חושבת שהוא ימשיך לרצות בי כשאני מה שאני?

התובנה של הסיבה, מיכל, היא חצי פתרון. התחילי שם.
בברכה,
ד"ר אורן חסון
יועץ ומומחה לתקשורת זוגית ובין-אישית
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com