הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

הרגל רע

ד"ר אורן חסון(29.3.2005, 21:08)

עלומת יקרה,

זה אולי קצת ציני לומר זאת, אבל זה שאת אוהבת אותו רלוונטי רק לחלק מהתשובה. כי בסופו של דבר, אם מחליטים להפרד, יש להניח שתתאהבי שוב, גם אם ייקח לך זמן מה להחלים. כך שהאהבה לא רלוונטית להחלטה על פרידה כאשר את בזוגיות לא מוצלחת. יחד עם זאת, האהבה שלך דהיום אמורה להזין אותך ולסייע לך להתגבר על מצבים קשים, כי זה תפקידה – לשמור אותנו בזוגיות למרות משברים, כי יש משברים שחולפים. לולא האהבה היוצרת בנו את המחוייבות, אף זוג לא היה מחזיק מעמד עם המשבר הראשון. לכן, חשוב שאמרת שאת אוהבת אותו, לפחות כדי להבין שאת רוצה להצליח בזוגיות הזו למרות הקושי. וזו עובדה חשובה מאד בכל יעוץ זוגי.

עם זאת, עלומת יקרה, את לא צריכה להשלים עם התקפי הזעם שלו. זה לא צריך לקרות, ובתנאים שאותם את מתארת, זה גם לא יעבור לבד. אתם צריכים ללכת ליעוץ, ויפה שעה אחת קודם, כאשר הזוגיות שלכם צעירה. אחרת הדגם הזה שביניכם ייקבע לאורך זמן, ויהיה קשה עוד יותר להחלץ ממנו. אלא שכרגע, אני מאשים אותך במצבך – החלטם על ייעוץ או טיפול – בצעי בהקדם האפשרי. אחרת את גם מחנכת אותו להבין שאת לא מתכוונת למה שאת אומרת.

וקצת מילת חיזוק, עלומת, לפי התאור שלך, את מתנהגת מאד נכון במדיניות הפייסנות ואורך הרוח שלך. היא גם לא נשמעת לי מתרפסת מדי ונכנעת. זה טוב, זה אומר שיש לך כנראה כלים לזוגיות טובה, אבל זה לא מספיק כדי לשנות את הזוגיות הזו בלי סיוע.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
יועץ ומומחה לתקשורת זוגית ובין-אישית
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com