הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

אבא והחבר לא מסתדרים

ד"ר אורן חסון(1.4.2005, 22:49)

עדינה יקרה,

כשאת תלויה בהורים, ואתם לא מסכימים, את בצרות. עובדה, כלומר... הבית הוא ביתם, נכון? לכאורה והם יכולים לאסור עלייך להביא אנשים הביתה, אם זה לא נראה להם. האמת היא שהמעמד החוקי של דייר משנה בבית, כמו בן או בת בוגרים, אינו ברור לי, ולכן לא ברור לי מה הסטאטוס החוקי של העניין. אלא שמצד שני, כל עוד את תלויה בהם כלכלית, המלחמה הכוללת שאת יכולה לעשות נגדם היא מוגבלת, והיא לא תפעל לטובתך. ואני אומר את כל זאת למרות ההכרה הברורה בזכותך, כאדם בוגר, על-פי חוק, ליצור קשר אישי, חברתי או מיני, עם כל אדם כלבבך, ובתנאי שלא תפרי חוק. אלא שכמו שאת מבינה, החיים אינם מתנהלים רק על-פי חוק, אלא על פי מידת התלות וההשפעה.

לא הבנתי את כל טיב הסכסוך שבין החבר שלך לבין אביך. אני לא בטוח שגם את מבינה את מה שעובר בראשו של אבא שלך עד הסוף. לכן יהיה לי קשה להציע פתרון ליישוב הסכסוך הזה. יש לך שתי דרכים: הדרך הראשונה היא לעשות סולחה. נסי שלא להתווכח עם אבא שלך, אלא לשוחח איתו. נסי להבין את המניעים שלו עד הסוף, ואחר-כך, אם הוא טועה לדעתך, מצאי ראיות, אחת לאחת, שהוא שוגה. הסבירי לחבר שלך במה הוא שגה, אם הוא עשה משהו שאינו בסדר, והסבירי לו שאם הוא רוצה בך כפי שאת רוצה בו, הוא צריך לנסות לעמוד בתנאים הנדרשים של בעלי-הבית. ולאחר שתגיעי להבנות עם כל אחד בנפרד, נסי לעשות סולחה.

ואם זה לא עובד, לא נותר לך אלא לעשות את הפשרות שלך, ולהסתדר בדוחק הזמן, האילוצים והלחצים של החברות, החבר וההורים, או לוותר על אחד מהם.

אגב, אם אפשר היה לקחת את כולכם לייעוץ, ולעבור את תהליך הסולחה עם יועץ מקצועי, הייתי ממליץ, ובתנאי שאת מרגישה עם החבר שלך שזהו זה. כלומר - שזה מה שאת באמת רוצה. אלא שבמצבים כאלה אנשים בדרך כלל לא נוהגים לפנות לייעוץ. ושוב, מבחינה כלכלית ומעשית (שיתוף פעולה), גם כאן את תלויה בהורים. ומי אמר שהחיים פשוטים?
בברכה,
ד"ר אורן חסון
יועץ ומומחה לתקשורת זוגית ובין-אישית
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com