הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

מיניות שהלכה לאיבוד

ד"ר אורן חסון(2.4.2005, 12:21)
פלונית יקרה, תודה על הברכות...

קודם כל, כדאי שתביני שאת לא לבד. כלומר, כל מה שאת מתארת ידוע וקורה הרבה. זה מזכיר לי את הסרט "קינסי" – על החוקר שכתב את דו"ח קינסי הידוע על מיניות האדם. אם הסרט עדיין נמצא בבתי-הקולנוע – לכו לראות אותו!

בקטע מסויים בתחילת הסרט, קינסי די מבוגר ובתול, אשתו הטריה, סטודנטית שלו בעבר ובתולה גם היא, והם מנסים לממש את נישואיהם, והסקס ביניהם לא מסתדר. זה רגע הגילוי החשוב והכי מרתק בסרט, כי בו קינסי אומר: "רגע, יש לנו בעייה. אבל לא יכול להיות שאנחנו היחידים בעולם עם הבעיה הזו. ואם כך, אז בטוח שיש לזה פתרון! בואי ונלך לסקסולוג." – והם הולכים ופותרים את הבעיה, וחיי המין שלהם (ועוד כמה דברים נוספים) משתנים ללא הכר.

פלונית, לכו למטפל מיני. יש פתרונות לדברים. ולגבי יחסך לגוף שלך – קודם כל שתביני שבטוח שזה מפריע לך יותר מאשר לו. לא אכנס לפרטים, אבל יש מחקרים המצביעים על כך שנשים יותר ביקורתיות לגבי גופן מאשר הגברים לגבי גופן של נשים. לנשים רבות מפריעים פגמים לכאורה (וגם לא לכאורה) בגופן, אבל מה שמפריע להן במיניות שלהן אינו הפגמים כמו החרדות שמא הן תדחינה את בני-זוגן, או שהוא יראה את כל ה"פגמים" ואולי יחפש נשים יותר "מושלמות". חלקן עובר לעשות זאת רק בחדר חשוך, אחרות דואגות כל הזמן לאיך שהן נראות בכל רגע, ומרוב דאגה הן מאבדות את היכולת להתמסר, ושוכחות שיחסי מין טובים קשורים להתמסרות ולהתמכרות לתחושות.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
יועץ ומומחה לתקשורת זוגית ובין-אישית
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com