הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

המשך חפוז מדי

ד"ר אורן חסון(2.4.2005, 21:52)

עילום יקרה,

אני חושש שמתוך כך שרצית לדעת מה קורה, כמו גם בשל אילוצי המרחק, הקדמת לשאול, ולכן את צריכה לקחת הפסקת זמן ארוכה יותר עכשיו. ואני חושש שלא הפנמת את עצתי.

קחי לך את הזמן עכשיו, שבוע או שבועיים, ובינתיים מצאי לך משהו לעשות באזור שלו. יומיים לפני צלצלי אליו, תגידי לו שאת ממילא באזור, בחרי משהו שאפשר לעשותו ביחד, והזמיני אותו לשם. לא לשיחה בבית-קפה, וגם לא לשיחה בכלל. אל תעלי כלל את נושא היחסים ביניכם! נעים לך להיות איתו, אז היי איתו באותו ארוע תרבותי או חווייתי אחר שתבחרי להיות איתו (טיול טבע, למשל, שייט בפארק או מה שיש במקום), ודברי על הכל פרט ליחסים ביניכם. עבורך זה צריך להיות טאבו עכשיו, אם את רוצה לתת לזה צ'אנס. בלי איתו, אם הוא זמין, ואם הוא לא - כאמור, הכיני תוכנית חלופית. אם הצלחת למצוא אותו פנוי, יופי, חזרי אחר-כך הביתה, או למקום הגיבוי שלך, לפי הזמן והתכנון המקוריים שלך, והניחי לו. תני לו לצלצל אלייך, אם ירצה.

אם הוא לא פנוי, עזבי את זה, ונסי שוב, משהו אחר, שבועיים-שלושה אחר-כך. ואם הייתם ביחד, הניחי לו ליזום, ואם הוא לא יוזם, תזמי שוב משהו דומה, עם ארוע אחר. אבל אל תצלצלי אליו לשיחות, ובודאי שלא על מה שקורה ביניכם. והניחי ליחסים ביניכם להיות כאלה לזמן מה. מכל שיחה על "יחסים", הוא יתקפד וייעלם. נראה שכרגע הסיכוי שלך הוא פשוט מלבנות זמן איכות ללא סקס, ואם הוא יזמין אותך אליו, סרבי בעדינות גם אם נורא תרצי. והרי מה שבאמת תרצי יהיה חום ואהבה, ואת זה תקבלי טוב יותר אם תדחי את הסקס, כלומר, על-ידי דחיית סיפוקים. כך שבינתיים, אל תדברי על יחסים, תזמי פעולות משותפות, הגבילי בעצמך את הזמן שלך, ותני לו להתחיל לבדוק את גבולות המשיכה שלך אליו. דרך כך, הוא ירחיב בהכרח את גבולות המשיכה שלו אלייך.

או לא. ואם לא, אז לפחות בדקת את מה שאפשר בחודש-חודשיים הקרובים, ותסיקי את המסקנות. אני יודע שזה דורש ממך איפוק רב, אבל ללא איפוק תשיגי רק את מה שאת משיגה עכשיו. תלמדי לספור עד חמשת אלפים.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
יועץ ומומחה לתקשורת זוגית ובין-אישית
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com