הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

קשור ולא קשור

חברה(3.4.2005, 8:33)

ד"ר חסון שלום

אני קוראת בעניין רב את תשובותיך הפרקטיות והמנומקות ולכן חשבתי לנכון לשאול אותך מה לעשות בנושא חצי קשור חצי לא קשור לתחום הנדון בפורום זה.

חברתי הטובה בעולם מעורבת במערכת יחסים עם גבר נשוי. היא טוענת שמדובר באהבה גדולה משני הצדדים. זמן קצר אחרי תחילת הקשר אמר הבחור שהוא מתכוון לעזוב את אשתו לטובת חברתי כי מעולם לא היה כל כך מאוהב. כמובן וכצפוי כשהגיע רגע האמת הוא סיפר לה שכשחשף באזני אשתו את הקשר ואת רצונו לפרק את החבילה, אשתו התפרקה לחתיכות ואיימה בהתאבדות והוא לא מוכן לקחת על עצמו את הסיכון.

מתוך מה ואיך שאני כותבת לך בוודאי ברור לך שאני, כאדם מבחוץ, לא קונה את הסיפור הזה. אישית אני מאמינה ש"אין תירוצים". אדם ניכר במעשיו ולא במילים שהוא אומר. בינתיים הקשר בין חברתי ובינו נמשך כשהיא רואה בו גיבור לאומי על ההקרבה הגדולה שהוא עושה כשהוא נשאר בקשר שאינו מעוניין בו עם אשתו.

ועכשיו לשאלה: החברה יקרה לי מכל וברור לי שהיא במסלול התרסקות קשה. ברור שאהיה שם בשבילה כשתתרסק ואמנע מלהגיד "אמרתי לך". אבל חשוב לי לנסות לפחות למנוע את ההתרסקות או לצמצם נזקים. בעצם כל מה שאני רוצה זה שאת ההחלטה אם להמשיך בקשר או לא להמשיך בו, תעשה חברתי בעיניים פקוחות מתוך מודעות ולא על יסוד מסך העשן שהבחור מייצר לה מסביב לעיניים. איך אני עוזרת לה להתחבר למציאות?