הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

מה קורה לי?

ש(5.4.2005, 11:33)

שלום, ד"ר חסון!

לא יודעת אם תוכל לעזור לי אבל אנסה לספר בקצרה על מה שעובר עלי.

התחתנתי לפני כמעט שנה, עם בחור שגרתי איתו לפניכן כבר 5 שנים. בעבר שנינו היינו נשואים פעם אחת, שנינו ללא ילדים. אני הכרתי אותו זמן קצר אחרי שהתחתנתי בפעם הראשונה, הוא היה אז בהליכי גירושין, ההיכרות היתה על רקע עבודה ולא היה בינינו כלום. אחרי שנתיים תאום הרגשות התפרצו... אני התגרשתי. האמת ? כדי להיות איתו, והוא יודע את זה. הוא אף פעם לא הזכיר לי את זה, וחשבתי שהוא יודע שהוא הסיבה האמיתית לגירושין שלי. מאז עברנו הרבה דברים יחד. כאשר התחלתי לדבר על חתונה - כל הזמן היה אומר שחתונה משנה את בני הזוג, ומערכת היחסים של חברות הרבה יותר אמינה ויציבה ממערכת הנישואין.

לפני שנתיים הצעתי לו נישואין והוא סירב, בטענה שמצבו הכלכלי אינו טוב ושעדיף שנחכה.

אף פעם לא נפגעתי ממישהו כמו שנפגעתי אז. ואמרתי לעצמי אותו יום - שאני חייבת לעזוב אותו. אבל לא יכולתי לדמיין את החיים שלי בלעדיו. ולא עזבתי, חיכיתי שהוא ייקח את ההחלטה לידיים שלו.

חשוב לציין שיש לו דוד, המבוגר ממנו ב-20 שנה, שהוא מאוד קשור אליו, מקשיב לו ומעריץ אותו. אני עד עכשיו לא מבינה על מה. הבן אדם לא עובד כל החיים שלו, חי מפנסיית נכות מהצבא, ולא רוצה להתחתן כי לא רוצה לחלוק את הכסף שלו עם אף אחת. כמה חודשים אחרי שאני הצעתי לחברי נישואין והוא סירב, הגיע לאוזניי שאותו הדוד אומר לכולם שהחבר שלי לא צריך להתחתן בשום פנים ואופן - שימשיך את היחסים איתי כמו שהם, בלי חתונה וילדים. שוב נפגעתי, וסיפרתי לחברי. כמה חודשים אחר כך - החבר שלי הציע לי נישואין. לא היה אדם מאושר ממני בעולם.

אבל אחרי שהחתונה עברה - התחילו הבעיות. פתאום הבנתי, שבעלי לא סומך עלי, וחושד בי. לפני החתונה וקצת אחרי היה לי אוטו, ואחר כך הוא שיכנע אותי למכור אותו ולקנות אחר. הסכמתי, והאוטו האחר תמיד אצלו וכשאני מבקשת ממנו את האוטו - הוא מסרב לתת לי אותו, בטענה שהוא יסיע אותי וכו'. הוא זורק לי מדי פעם, ובמיוחד בריבים, שאני עושה מה שאני רוצה, שזו לא הפעם הראשונה שלי, אנשים כמוני לא משתנים, מי שבגד פעם - יבגוד שוב.

אתה יודע מה - לפני החתונה אמרתי לו - אם אין לך את הכוח וההבנה לא להזכיר את הדרך שבה התחילה מע' היחסים שלנו - אל תתחתן, כי בריב הראשון שלנו אני יודעת שאתה תזרוק לי את בפנים. וזה ככה באמת.

אני במצב שכבר הייתי עוזבת אותו, כי אני לא עשיתי ולא אעשה שום דבר שיפגע בו או בנישואין. אבל אני בהריון, ונראה שגם הוא לא עוזב אותי רק בגלל זה. כי הוא אומר דברים כל כך פוגעים - שקשה לי לחשוב איך אפשר לחזור לשגרה אחרי זה.

אז מה אני עושה? אני אובדת עצות. הוא רומז שיעקב אחרי, שיגלה מה אני מסתירה ממנו. מזה אני לא פוחדת כי אין לי מה להסתיר. אבל איך אפשר להוכיח לו שאני לא כזאת? שאני אוהבת אותו? כן, אני רוצה להיות איתו, אבל בלב שלם, עבור שנינו...

תודה, ש