הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

הפסיקי לשחק את המשחק שלו

ד"ר אורן חסון(14.4.2005, 0:42)

נועה יקרה,

אני יכול לתת לך תשובה שהיא קלה לאמירה, אבל קשה לביצוע. ובכל זאת אנסה, כי מה שאת עושה עכשיו לא כל כך מצליח ממילא.

אמרתי לך שעל-ידי הברוגז שלו הוא עושה מעשה כפול. הוא מעניש אותך (שתדעי בפעם הבאה שלא "להציק" לו), והוא גם בוחן תוך כדי כך, במודע או שלא במודע, את תגובותייך, ואת נסיונות הפיוס שלך. הוא לומד כמה הוא חשוב לך, הוא לומד עד כמה הוא יכול למתוח את החבל ולהשיג במסגרת הנישואים שלכם את מה שהוא רוצה, ואת גבולות השליטה. ואת, כשאת משחקת את המשחק הזה, ונפגעת, ומפייסת (או מנסה לפייס), מחזקת בו את ההתנהגות הזו, מבלי משים.

לכן, הפסיקי לשחק את המשחק. התנהגי כאילו הוא מתנהג כרגיל, וכאילו הכל כשורה. כאשר את צריכה ליידע אותו במשהו, ידעי אותו מבלי לחכות לאישור (אם הוא לא מדבר איתך). היי עליזה כרגיל, והתנהגי כרגיל, ודברי אליו גם אם הוא לא עונה. ואם הוא מתרחק, או עובר לחדר השני, הפסיקי, והמשיכי בהזדמנות אחרת, לא כברבור וטרטור, אלא באופן הענייני והרלוונטי ביותר למה שצריך לעשות. געי בו מדי פעם בקירבה בידך כשאת עוברת לידו, כאילו שאת לא כועסת. הוא לא רוצה קירבה פיזית? – אל תזמי אינטימיות כשזה קורה, אבל כן נגיעות קלות – מהסוג שאינו דורש החזרה. במילים אחרות – התנהגי באופן כזה שהוא לא יראה אותך נפגעת, ולא ילמד שום דבר.

ואם כשאת נראית סקסית במיוחד (למרות ההריון) מעורר אותו, היי סקסית במיוחד כשהוא בסביבה, אבל מבלי לכפות עצמך עליו, ומבלי לנסות וליזום דבר. עשי זאת לעצמך, ותני לו להתבשל בתוך עצמו. זה ייקל עליו לרצות לסיים את הברוגז שלו.

זו השקעה לטווח ארוך, נועה, לא פשוטה לביצוע, בעיקר קשה הקטע של לא להראות נפגעת וכעוסה, אבל אם זה יעבוד, הגמול שווה את זה!

בברכה,
ד"ר אורן חסון
יועץ ומומחה לתקשורת זוגית ובין-אישית
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com