הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

להקרע או לא להקרע?

ד"ר אורן חסון(14.4.2005, 1:21)

קשת יקרה,

את לא יכולה לומר שאת מתנהגת באופן שלא אופייני לך לחלוטין, כאשר כך את מתנהגת כבר במשך שנתיים, ואת רק בת 18. את יכולה להגיד שזה לא מתאים למה שאת מרגישה או חושבת שאת צריכה להתנהג, או למה שציפית מעצמך, אבל כעובדה, כך את במרבית חייך כאשה צעירה.

את שואלת שני דברים שונים, שעל אף אחד מהם אני לא יכול לענות. את שואלת איך את מתמודדת? - אני עוד לא יודע עם מה, כי לא אמרת לי מה את רוצה לעשות.

והשאלה השניה ששאלת אותי היא: מה עלייך לעשות? התשובה היא שמה שאת צריכה לעשות הוא או להחליט או שלא להחליט. ואני רציני לגמרי. כלומר, תחליטי אם את רוצה להחליט, ואם את רוצה להחליט – אז קחי עצמך בידיים, ותעשי מעשה, גם אם אינו קל. החיים אינם ורודים בלבד, קשת יקרה, אלא יש בהם צבעים שונים... עשי מעשה בוגר, שפרושו ביצוע (אם כי בוגרים רבים אינם יודעים לעשות את זה... אבל זה מחוץ לנושא שלנו).

ועם זאת, אם תחליטי שאינך רוצה להחליט, אל תחליטי. יש לך יתרון, קשת יקרה, בכך שאת רק בת שמונה עשרה, ולמרות שאת חושבת אולי על בן זוג לחיים, הרי באופן מודע את יודעת שזה קצת מוקדם מדי להתחתן עכשיו, נכון? אז מותר לך היום להתנסות יותר, ולבחון את עצמך ואת הגבולות שלך, ואת מה שאת רוצה או לא רוצה, ואת כושר העמידה שלך, ואת היכולת שלך להגיע להחלטות קשות ולבצע אותן – כאשר באמת תהיי מוכנה לזה. רק שתצטרכי לקחת בחשבון שאם זה יתגלה, את עלולה להשאר קרחת מכאן ומכאן. תרגישי עם זה לא טוב אולי, ואולי זה בלשון המעטה, אבל כאמור, את צעירה, ועוד יהיו לך אהבות נוספות גם אם את לא רואה את זה עכשיו כך.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
יועץ ומומחה לתקשורת זוגית ובין-אישית
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com