הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

מיואשת

ד"ר אורן חסון(15.4.2005, 2:02)
הריונית יקרה,

דילגתי בטעות... צר לי... :)

אני יכול להיות שיפוטי ונחרץ, ולומר לך לקחת את המזוודות, המזונות והילד שבדרך (שאת לא יכולה להשאיר מאחור ממילא), וללכת. אלא שממילא לא סיפרת את כל הסיפור, וממילא אני לא בטוח שהאמת בגירסאות משפתו של בן-זוגך נראית כפי שסיפרת. מה עוד שברור שגם את עושה טעויות כאשר את "מענישה" אותו.

עם זאת, אני רואה נקודת אור בכך שבעלך הצליח בשלב מסויים לעמוד כנגד משפחתו ולבחור בך, לכאורה זה אומר שיש לו סיכוי (להגיע להחלטות עצמאיות), אלא שיכולת זו שלו, נעלמה מאוחר יותר.

את שואלת מה לעשות:

הקושי שלי במתן עצה במקרה שלך, הוא שחסרים לי יותר מדי נתונים. ברור לי ששניכם עשיתם טעויות, ברור גם שהוא מושפע הרבה יותר מדי, כך זה נראה לפי הסיפור שלך, בכל אופן, מהמשפחה שלו, וברור גם ששניכם צברתם הרבה טינה, וכן שהוא מתנתק ממך כדי שלא יצטרך לגלות אמפתיה, כי אמפתיה בהכרח דורשת לעזור לך כאשר קשה לך.

לגבי היעוץ הזוגי – רצוי שתהיה לך הזדמנות, לפחות מדי פעם, להפגש עם היועץ שלכם גם בנפרד. האם זה קיים? האם בעלך שינה במשהו את דעותיו במהלך עשר הפגישות הללו? האם הוא מכיר בכך שהוא מחוייב לעזור לך בשל ההריון שלך, ולעזור לך לאחר הלידה? ואם כל זה לא עובד כראוי, רצוי להתגרש מהיועץ, ולבחור אחר, אלא שיש בזה קאטץ' מסויים, וזה שבעלך יוכל להגיד תמיד שאולי את מחפשת את היועץ שייתן לך את מה שאת מחפשת על חשבונו.

יכול להיות שהשבר הראשון היה בגללך, כפי שאת אומרת. אבל גם אם זה כך, היה צריך לתקן את הנזק הזה מזמן, ובאי תיקון הנזק בדרך כלל שני צדדים אשמים.

משפחתו של בן זוגך מתייחסת אליו כאל ילד קטן, אז מדוע שהוא לא יתנהג כך? הם יודעים טוב יותר ממנו מה טוב עבורו, אז מדוע שלא יישאר תלוי בהם? נדמה לי שזה הכיוון שצריך להתמקד בו – לסייע ולעודד בו כל הליכה לעצמאות, בעזרת חיזוקים חיוביים. אם לא תצרי אוירה שבה הוא ירגיש שטוב לו בזוגיות, הוא יעדיף לצאת ממנה. ושוב אני חוזר ואומר את מה שאמרתי כבר במכתבים אחרים – אני מקבל פניה ממך, ומדבר איתך ולא איתו, לפיכך אני יכול להדריך רק אותך, ולא אותו.
בברכה,
ד"ר אורן חסון
יועץ ומומחה לתקשורת זוגית ובין-אישית
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com
הודעה בפורוםמיואשתהריונית ‏13.4.05
הודעה בפורוםמיואשתהריונית ‏13.4.05
הודעה בפורוםמיואשתד"ר אורן חסון ‏15.4.05
הודעה בפורוםמיואשתהריונית ‏15.4.05
הודעה בפורוםהמחשב כעיר מקלטד"ר אורן חסון ‏15.4.05
הודעה בפורוםהמחשב כעיר מקלטהריונית ‏16.4.05