הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

עוד בעיות חמות

אמא(16.4.2005, 9:52)

ד"ר תודה על התשובה. כמה שאלות - זה נראה לי טבעי שה"קלילות" של חמותי תתאים לי יותר כשאין לי מחויבויות ופחות כשאני אחראית על תינוקת קטנה, לא? גם הרכב החברים שלי השתנה. פשוט שתינו השתננו מאז הלידה רק שהיא השתנתה במקומות שלי לא מתאימים. אתה צודק במאה אחוז בכך שזה לא מענייני כלל וכלל על מה שהיא מוציאה את הכסף. אבל זה מעצבן אותי שהיא מצפה מאץתנו להביא לה כל מיני דברים ולהכין בעצמנו כשהמצב הכלכלי שלנו גם די גרוע ואנחנו עוד עם ילדה חדשה. מיד לאחר הלידה, במקום ארוחות שישי אצלה, היא היתה מגיע אלינו ומצפה שאנחנו נכין ארוחת ערב כי היא היתה עסוקה - אנחנו היינו מיד אחרי לידה, ללא שינה וללא דקה פנויה ובמקום לישון היינו עומדים ומבשלים. אלו הם הדברים שמאד מעצבנים אותי.

אני לא סומכת עליה כי היא לא מעריכה נכון את המציאות. כשהקטנה היתה פיצית היא לא הבינה למה אני לא מוכנה שיבואו לבקר אותה אנשים חולים או מצוננים ואמרה שאני לא אוכל לשמור עליה ממחלות לעד (נכון, אבל כן כשהיא בת חודש...), כשאנחנו אצלה היא לא מודעת לסכנות מסביב - היא נותנת לקטנה לשחק עם מגרות למרות שאני אומרת לה כל פעם שזה מאד מסוכן, היא יכולה ללכת רגע ולהשאיר אותה לבד, וכו'. היא פשוט לא מודעת לעד כמה הקטנה בגיל מסוכן ועד כמה צריך לבחון כל דבר בבית מכל כיוון כדי לוודא שהוא לא מהווה עבורה סכנה.

שלא תבין אותי לא נכון - יחסית למה שאני שומעת מחברות היא באמת ממש בסדר, וכעת גם אני ממש חזרתי להסתדר איתה, אבל אני לא סומכת עליה. יכול להיות שאני מגזימה בהערכת ה"ריחוף" שלה ושאם הייתי משאירה אותה לבד עם התינוקת היא היתה סופר אחראית - אני לא יודעת. אבל אני מפחדת לנסות. ובינתיים זה גורם להמון ריבים עם בעלי שזה למעשה מה שמטריד אותי יותר מהכל.